Щурів і комах у Полтаві труїтимуть за півмільйона гривень двоє дезінфекторів із Кривого Рогу

17 березня КП «ЖЕО №2» підписало угоду з криворізькою фірмою, яка надаватиме послуги з труїння шкідників. Нагадаємо, процес закупівлі тривав більше півроку.

Ще 6 березня на порталі «ProZorro» опублікували договір із переможцем закупівлі послуг дератизації та дезінсекції на 2017 рік. Тендер відбувається вже втретє; минулих разів закупівлі відміняли з різних причин. Тепер маємо результат, проте який саме – з’ясовували журналісти.

Щурів і комах у Полтаві труїтимуть за півмільйона гривень двоє дезінфекторів із Кривого Рогу

Щурів і комах у Полтаві труїтимуть за півмільйона гривень двоє дезінфекторів із Кривого Рогу

Конкуренція без конкурентів

В останньому тендері на порталі «ProZorro» зареєструвалися лише двоє учасників – ФОП Домашин Олександр Сергійович і ТОВ «ВИСА М». У попередніх двох закупівлях надавати послуги дератизації та дезінсекції для КП «ЖЕО №2» пропонували сім підприємств з трьох областей України.

– Недобросовісність замовників призводить до зневіри учасників. Тимбільш, за участь у такому тендері, де сума більша за мільйон, заявники платять 1700 грн. Тож, один раз заплатили не зрозуміло за що, другий раз… На третій раз учасник просто вже думає, що витрати марні. Крім того, він не вірить у результат, враховуючи динаміку тендеру, який уже проводять більше півроку.

Олексій Северин, експерт із держзакупівель

02.03

Переможець тендеру – криворізька фірма «ВИСА М». Це єдине підприємство, яке подалося на кожен зі згаданих нами тендерів.

Другий учасник – фізична особа-підприємець, який раніше не фігурував у закупівлях. Тому ми й поцікавилися його діяльністю.

Серед відомостей ЄДР нас зацікавив момент реєстрації підприємця, а саме розбіжність між датами реєстрації та запису в 14 років.

регистр

Наші думки про ймовірну зміну КВЕДів підтвердили в податковій.

квед

Олександр Домашин у телефонній розмові з нашими журналістами зазначив, що дійсно розширив види своєї діяльності як підприємця. Додавши саме КВЕД 81.29 Інші види діяльності із прибирання (профільний для нашого тендеру), а також зазначивши його основним.

До тендерної документації ФОП Домашина є зауваги. У ній немає жодних відомостей про схожі замовлення, персонал, який виконував би роботи, інформації про склад, транспорт тощо. Проте сертифікати на препарати є. Цей факт пан Олександр пояснив тим, що це його перша участь у закупівлі, і як виявилося – не переможна.

Враховуючи недоліки документації ФОП Домашин, припускаємо, що його дискваліфікували б із тендеру, навіть якщо б його пропозиція була дешевшою. Тобто в закупівлі, де факто, за перемогу змагався лише один учасник. Відтак, тендерному комітету КП «ЖЕО №2» не завадило б перевіряти документацію перед допуском до аукціону.

Ціна питання

Підприємство «ВИСА М» труїтиме шкідників у 2017 році за 534 800 грн. Цікаво, що остаточна ціна двох учасників тендеру відрізняється на 200 гривень. На минулому тендері, який ЖЕО №2 відмінили з причини НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ (яку досі не підтвердили наявністю необхідного сертифікату від регіонального відділення Торгово-Промислової палати України), «ВИСА М» пропонували ціну 542 286.60 грн. Проте переможець скасованої закупівлі надав пропозицію в 344 930 грн.

Тобто, якби не непереборна сила, Полтава зекономила б 200 тисяч гривень.

Трохи про переможця

За результатами аукціону, річна ціна послуг за 1 квадратний метр (без ПДВ) така:

  • дератизація – 0,9 грн;
  • дезінсекція – 1 грн.

Тендерна документація ТОВ «ВИСА М» повідомляє, що підприємство зареєстроване в Кривому Розі. Дезінфектори працюють із сертифікованими в Європі товарами, мають 2 оприскувачі та склад у 34 квадратні метри. Проте експертів і журналістів цікавить кадрове питання.

Згідно з документацією, директор і водночас дезінфектор підприємства Ігор Власов збирається виконувати роботи разом із ще одним дезінфектором і головним бухгалтером.

люди

Спеціальною заявою ТОВ «ВИСА М» гарантує не наймати субпідрядників.

підрядники

Під час нашого минулого спілкування Ігор Власов зазначив, що його штату вистачить для виконання послуг:

– Двох людей досить, щоб обробляти такі площі. Щоб набирати штат – треба людей забезпечувати роботою, а для цього потрібні обсяги.

Ігор Власов, директор ТОВ «ВИСА М»

Полтавський експерт Рашид Дурдикулиєв, директор КП «Профдезінфекція» переконаний, що обробити такі площі двом людям фізично не під силу, особливо якщо вони спеціально приїжджають для цього з іншого міста.

У 2014-2015 роках ТОВ «ВИСА М» займалися дезінфекцією будинків міста Кам’янське за 800 тисяч гривень. Згідно з тендерною документацією, площа обробки майже вдвічі більша, ніж замовлення «ЖЕО №2» – 750 тисяч квадратів (близько 1600 будинків). Проте в цьому році тендер Департаменту ЖКГ Кам’янської міської ради виграло інше підприємство з остаточною ціною в майже 320 тисяч гривень.

деньги

Тобто:

  1. ТОВ «ВИСА М» надавали послуги й на більших площах.
  2. КП «ЖЕО №2» для обробки менших площ закладає суму на 200 тисяч більшу. При цьому в Кам’янському майже вдвічі більші площі оброблятимуть на 200 тисяч дешевше.

Як видно на попередньому зображенні, ТОВ «ВИСА М» також надавало послуги з нанесення дорожньої розмітки. У Єдиному реєстрі судових рішень є Ухвала судді Заводського райсуду (Кам’янське) задовольнити клопотання слідчого, який вирішив перевірити якість і законність виконаних підприємством робіт.

Непереборна сила лишилася загадковою

Причину скасування минулого тендеру журналісти «Трибуни» дізнавалися в секретаря тендерного комітету «ЖЕО №2» Ілони Акулініної, адже згідно з протоколом, завадила закупівлі «непереборна сила». Тоді пані Акулініна зауважила, що тендерна документація вимагає допрацювань через зміну оброблюваних площ і адрес. Проте кількість будинків у тендерній документації попереднього та останнього тендерів – ідентична, як і очікувана вартість послуг – 1 012 120, 20 грн.

Витяг із попередньої та нової ТД

Витяг із попередньої та нової ТД

Далі буде?

Безумовно, останні півроку показали, що за такими тендерами слід пильно слідкувати, аби портал «Прозорро» виправдовував свою назву.

У нас лишаються пріоритетними напрямки:

  1. Отримати від КП «ЖЕО №2» документа на підтвердження законності встановлення форс-мажорних обставин, через які скасували минулий тендер.
  2. Слідкувати за якістю виконання робіт підприємством-переможцем. Адже вперше за кілька десятків років ці послуги надаватиме фірма, зареєстрована в іншій області України.

Довідка:

Дератизація — це комплекс санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та протиепідемічних заходів, які включають роботи з винищування та захисту від синантропних гризунів (у тому числі носіїв та розповсюджувачів інфекційних хвороб людини і тварин) у будівлях і спорудах населених пунктів, на транспорті та в навколишньому середовищі.

Дезінсекція — комплекс профілактичних і винищувальних заходів для знищення і врегулювання кількості комах (тарганів, мурашок, клопів, бліх, комарів, мух, вошей, молі, кліщів, ос тощо), які мають епідеміологічне і санітарно-гігієнічне значення.

Обкладинка: Рузанна Давітян

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Это идеальный бизнес. Мыши не скажут о том, что их не травили. А если мыши не ищезнут – так это новые появились. План-капкан.

2017-03-20
Анатолий
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: