Що таке електронні поліси ОСЦПВ  та у чому їх переваги?

Трибуна
2019-11-19

Усі автовласники України добре знайомі з страховим полісом ОСЦПВ (обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів) або «автоцивілкою». Це обов’язковий вид страхування, саме тому усі зміни у цій сфері проходять на загальнодержавному рівні і строго регулюються законом. Електронний поліс був узаконений і отримав визнання у 2018 році, проте ще не всі водії володіють інформацією з приводу цього полісу, а тому він і не набув широкого застосування.

Планується поступова відмова від паперових варіантів з повним заміщенням цифровими документами. У перехідний період законодавець не обмежує вибір водія в типі придбаного поліса. У вільному продажу як паперові варіанти, так і електронні. Юридично вони володіють рівними силами за умови правильного заповнення та оплати.

Згідно з даними МТСБУ (Моторного (транспортного) страхового бюро України) через рік після введення в Україні електронного поліса (за показниками на січень 2019 року) вони становлять всього 7% від загальної кількості укладених договорів автоцивілок. Хоча позитивна динаміка все ж є – майже щомісяця спостерігається зростання кількості укладених електронних договорів на 20-30 відсотків. Так, в лютому 2019 роки кількість таких договорів в порівнянні з січнем зросла на 32 відсотки, а сума премій – на 27,8 відсотка. Всього станом на 1 березня 2019 року українські страховики уклали понад 230 тисяч електронних договорів ОСЦПВ на 165,3 мільйона гривень страхових премій.

Тож, що таке електронний страховий поліс ОСЦПВ?

Це традиційний «паперовий» поліс, тільки в електронному вигляді. Електронний поліс автоцивілки має аналогічну юридичну силу, як і «паперовий» поліс.

Також е-поліс ОСЦПВ має ряд переваг:

  1. Оформлюється протягом 5 хвилин з будь-якого пристрою з доступом в мережі Інтернет.
  2. Поліс моментально реєструється в базі МТСБУ
  3. Виключено шахрайство і підробка поліса.

Документи необхідні для оформлення поліса:

  1. Паспорт або водійське посвідчення
  2. Ідентифікаційний код;
  3. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
  4. Документи на пільгу (в разі надання пільги).

Як поліція перевіряє електронний поліс ОСЦПВ?

Перевірка наявності електронного поліса ОСЦПВ відбувається або за номером транспортного засобу, або за номером електронного полісу, або по QR коду, який нанесений на поліс. Перевірка займає лічені хвилини, а в подальшому перевірка відбуватиметься повністю в автоматичному режимі.

Готувала: консультант Навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка «Lex Qourum» Свистун Марія

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: