Що робити, якщо втратили паспорт

Корисна інформація для тих, хто втратив паспорт.

Станом на 2018 рік в Україні використовувалося 1,5 млн. анульованих паспортів, які не були вилучені Держміграційною службою.

Що робити, якщо втратили паспорт

Що робити, якщо втратили паспорт

Паспорт можуть визнати недійсним з різних причин. Найпоширенішими залишаються: знищення паспорта, його втрата і смерть власника. Також документ анулюють, якщо він був зіпсований, вилучений, вкрадений, або ж особа обміняла документ (наприклад, заміна паспорта-книжечки на ID-карту). Після того, як паспорт анулюють, його забирає Державна міграційна служба, але тільки в тому випадку, якщо «може його знайти і знає, де він». Ясна річ, що вкрадений паспорт ДМС ні знайти, ні забрати не зможе. У разі, якщо паспорт не був вилучений, але був анульований, його фактично можна продовжувати використовувати.

Де можна відновити паспорт?

Отже, якщо ваш паспорт анульований з різних причин, але залишається у вас «на руках», обов’язково здайте документ в ДМС. У тому випадку, якщо документ був вкрадений, слід звернутися в Національну поліцію і написати заяву про викрадення. Після цього вам видадуть довідку та виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань, яка підтвердить той факт, що паспорт викрадений.

У тому випадку, якщо документ загублений, писати заяву в поліцію не потрібно. У той момент, коли ви подасте в ДМС заяву про відновлення паспорта, попередній документ автоматично буде вважатися недійсним.

Відомо, що зараз в Україні є паспорти в двох форматах: книжечка і ID-карта. Якщо у вас зник паспорт-книжечка, потрібно звернутися до територіального підрозділу ДМС за місцем прописки, або ж до відповідного центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). У тому випадку, якщо пропала ID-карта, звернутися можна в будь-який підрозділ ДМС або ЦНАП, незалежно від місця прописки.

Які потрібні документи?

Щоб відновити паспорт, у відповідну службу потрібно принести такі документи:

– заяву про втрату або крадіжку паспорта зразка 1994 року;

– виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань (в тому випадку, якщо паспорт був вкрадений);

– довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (для переселенців);

– рішення суду про встановлення особи (для осіб, особа яких не була встановлена – за результатами проведення процедури встановлення особи);

– документ, що засвідчує особу законного представника / уповноваженої особи та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника / уповноваженої особи;

– документи, що підтверджують сплату адміністративного збору, або оригінал документа про звільнення від його сплати;

– документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації в безконтактний електронний носій і в паспорт, але тільки при наявності таких документів (про місце проживання, народження дітей, зміну імені, шлюб або його розірвання, а також довідка про присвоєння ІПН);

– фотографія розміром 10х15 см.

Оригінали документів, які ви принесете для оформлення нового паспорта, повернуть після того, як оформиться заява-анкета (крім довідки про реєстрацію та квитанції про оплату).

Скільки це коштує і скільки займає часу?

Після того, як ви подасте заяву на відновлення документа, її повинні розглянути протягом 20 робочих днів, і протягом 10 робочих днів у тому випадку, якщо було оформлено термінове відновлення паспорта.

Що стосується грошей, то звичайне оформлення обійдеться в 279 грн: 87 грн за адміністративні послуги і ще 192 – за бланк.

Якщо ви обрали термінове оформлення (протягом 10 днів), то заплатити доведеться 366 грн: 174 – за адміністративні послуги і 192 – за бланк.

У тому випадку, якщо паспорт був зіпсований або втрачений, додатково потрібно буде заплатити державне мито в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 грн.

Катерина Кужим, консультант Навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка «Lex Qourum»

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Ясно шо, заказувать новий.Чи є ще якісь віраЯнти?)))

2019-04-30
Золя
Відповіcти
0

А як можна користуватися анульованими паспортами?

2019-04-29
Дарина
Відповіcти
0

Які дорогі бланки у нас)))

2019-04-29
Танюшка
Відповіcти
0

В мене два павспората було за життя і обидва чисті , коли я буду переоформляти новий,то старий здавать чи як?

2019-04-29
Ганна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: