Що потрібно, аби виїхати з дитиною за кордон

Трибуна
2019-06-16
5

Плануєте поїхати з дитиною за кордон у відпустку, але не знаєте, які саме документи потрібні від другого з батьків?

Що потрібно, аби виїхати з дитиною за кордон

Уряд спростив процедуру тимчасового виїзду дитини з одним з батьків для відпочинку, навчання чи оздоровлення. Ситуація, коли один з батьків не лише не сплачує аліменти, а й шантажує того з батьків, який виховує дитину, вимагає гроші за надання дозволу на виїзд є доволі частою. Тож аби цьому запобігти, один з батьків дитини (той з ким мешкає дитина), самостійно може вирішувати питання виїзду дитини за кордон до 1 місяця для лікування, навчання чи участі дитини в конкурсах, змаганнях та фестивалях.

Для цього достатньо аби один з батьків (мати або батько), який вивозить дитину,  повідомив другого з батьків про виїзд дитини рекомендованим листом. У якому необхідно зазначити мету виїзду, куди саме їде дитина, а також час, на який дитина залишає територію України.

При перетині кордону вам знадобляться: рішення суду чи органів опіки та піклування, якими визначено місце проживання дитини та  документи, що підтверджують мету та терміни виїзду (наприклад, це може бути довідка з медичного або навчального закладу, бронювання квитків тощо).

Дозвіл також не буде потрібний, навіть якщо один з батьків має намір виїхати за кордон більше, ніж на 1 місяць, у випадку наявності боргу по аліментах за 4 місяці або за 3 місяці, якщо дитина важкохвора. У такому разі на кордоні необхідно буде надати довідку про заборгованість другого з батьків по сплаті аліментів і за необхідності довідку про хворобу дитини.

Довідку про заборгованість по аліментах можна отримати як у державного так і у приватного виконавця.

У разі якщо ж батько або матір, з якими дитина виїхала за кордон, умисно порушать строк повернення в Україну, то їх буде обмежено в праві самостійно вирішувати питання виїзду дитини за кордон на 1 рік та накладено штраф.

Щоб збалансувати права батьків, що не проживають разом з дитиною та не мають боргу по аліментах, закон передбачає можливість їх виїзду з дитиною за кордон. Якщо батько чи матір, які не проживають з дитиною, хочуть виїхати з нею за межі країни – необхідно буде письмово звернутися до іншого з батьків за отриманням нотаріально посвідченої згоди на виїзд. Якщо ж такої згоди не буде надано протягом 10 днів, то для вирішення цього питання необхідно буде звернутися до суду. Відповідно на кордоні потрібно буде пред’явити нотаріально посвідчену згоду або рішення суду, в яких має бути зазначено деталі виїзду (наприклад, країни подорожі, в тому числі транзитні, мета поїздки) та строки повернення до України, а також довідку про відсутність заборгованості по сплаті аліментів.

Матеріал підготував Начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Всеодно все через нотаріуса,а простіше не можна це якось.

2019-06-16
Лорка
Відповіcти
0

Щось я не бачу,а в чому спрощення ситуації?

2019-06-16
Галина
Відповіcти
0

А чого не можна просто взять дитину і поїхать, якшо на мкенше ніж 1 міс.Їдеш на 10 днів,а возні на півроку

2019-06-16
Кіра
Відповіcти
0

Всеодно ж треба підпис одного з батьків. Якось не набагато легше стало.

2019-06-16
Таміла
Відповіcти
0

Це класно і не требе попрошайнічать і уніжаться. Відпусти нас на відпочинок…

2019-06-16
Даша
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: