Що підготував для полтавців цьогорічний театральний фестиваль “В гостях у Гоголя”

Відкритий регіональний фестиваль «В гостях у Гоголя» цього року – десятий, ювілейний. Організатори розповіли, що підготували для полтавців та гостей міста.

Що підготував для полтавців цьогорічний театральний фестиваль "В гостях у Гоголя"

Що підготував для полтавців цьогорічний театральний фестиваль «В гостях у Гоголя»

Цього року Відкритий регіональний фестиваль «В гостях у Гоголя» розпочнеться з відзначення Міжнародного дня театру – градіозним концертом (27 березня). Завершиться у день народження Миколи Гоголя – 1 квітня. Полтавський театр запросив у гості колективи з Житомира, Києва, Чернігова та Миколаєва.

Ольга Коваленко, завідуюча літературною частиною Полтавського обласного театру ім.М.В.Гоголя

Ольга Коваленко, завідуюча літературною частиною Полтавського обласного театру ім. М.В.Гоголя

Ольга Коваленко, завідуюча літературною частиною Полтавського обласного театру ім. М. В. Гоголя розповідає, що організатори фестивалю подбали не лише про розмаїття назв у афіші, а й жанрів:

– Наш фестиваль – це можливість запросити і гостинно прийняти колективи, подивитися театральний простір і показати трактування Гоголя, які залишаються актуальними. Коли ми сформували афішу на 2018 рік, багато театрів хотіли долучитися, тому у нас вже заплановані деякі виступи на 2019 рік. Цього року у фестивальну афішу потрапила вистава «Вій» чернігівського театру (режисер Андрій Бакіров, заслужений артист України). Який за цю виставу отримав Премію Леся Курбаса – найвищу у галузі театрального мистецтва.

Також виставу «Вій» представить Житомирський академічний музично-драматичний театр ім. І. Кочерги (режисер Петро Авраменко) – у жанрі народної бувальщини + сучасний погляд на сюжет та сучасні засоби подачі драматургічного матеріалу.

– До нас завітає і Миколаївський академічний художній російський театр. Вони були вже в Полтаві й отримали дуже багато схвальних відгуків. Покажуть незвичного «Ревізора», у їхній інтерпритації – це «Інкогніто» з оригінальною музикою. Музична вистава, – розповідає Ольга Коваленко.

Валентина Вождаєнко, т.в. о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

Валентина Вождаєнко, т.в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

Валентина Вождаєнко, т.в.о. директора Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, зазначила, що фестиваль користується популярністю серед полтавців і гостей міста:

– Можу сказати, що через 10-20 днів після початку продажу квитків, вони майже усі були розпродані. Це говорить про те, що фестиваль користується повагою. Дякуючи нашому театру, ми можемо презентувати той бренд, який для Полтавщини є вагомим. Бренд Гоголя не треба розкручувати, адже він вже популярний і цікавий. Це постать, яка цікавить великі колективи далеко за межами Полтави. Сьогодні наш театр має потужну мистецьку палітру.

Владислав Шевченко, режисер Полтавського обласного театру ім. М. В. Гоголя

Владислав Шевченко, режисер Полтавського обласного театру ім. М. В. Гоголя

Владислав Шевченко, режисер Полтавського обласного театру ім. М. В. Гоголя, розповів про ціну на квитки, а також чи можливо зараз придбати місце на виставу:

Справжні театрали квитки знайдуть завжди. Квитки навіть перепродають перед театром. Деякі люди вже задовго викупили місця. Залишились місця на ложі, бельєтажі. Є варіант продажу вхідних – це квиток без місця, якщо хтось не прийшов. Є люди, які купляють квитки на всі дні фестивалю. І роблять це майже кожного року. Ціна від 50 до 130 гривень. Дорожче, ніж у звичайний день на 20 гривень. Ціна для всіх верств населення.

Обласний бюджет виділив 210 000 гривень на фестиваль і майже таку суму отримали організатори з власних надходжень театру. За минулий рік прибуток театру склав 4 517 000 гривень.

Завтра (28 березня) на гостей чекає прем’єра вистави «Страшна помста» (режисер-постановник Сергій Павлюк). Це не перша його робота в полтавському театрі. Організатори розповіли, що на самі костюми і тканини було витрачено 100 000 гривень. Також виставу покажуть у квітні.

Програма фестивалю "В гостях у Гоголя"

Програма фестивалю «В гостях у Гоголя»

Зазначимо також, що фестиваль трохи змістився у часі. Зазвичай, відкриття було 1 квітня і тривав до 7-8 квітня.

– Зараз ми знаємо, що 8 квітня у нас Великдень – це релігійне свято. З 1 по 8 квітня – Страсний тиждень. Тому вирішили обрати такі дати – 6 днів. Тривала підготовка до прем’єри, це теж забрало час. Сподіваємося, що наступного року термін фестивалю збільшиться до 8-10 днів, – розповіла Ольга Коваленко.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: