Що можна покласти до аптечки для закордонної подорожі?

Трибуна
2019-04-23
4

Наближається така довгоочікувана пора для кожного з нас – літо! Плани на цей період зазвичай будуються заздалегідь. Хтось збирається у незабутню подорож, хтось – провідати рідних, дехто просто на відпочинок у теплі краї. Для студентів, а також для інших охочих, наприклад, влітку є актуальним додатковий заробіток у інших країнах. Все це, без сумніву, чудово, але обов’язково кожному слід потурбуватися про власне здоров’я, перебуваючи далеко від дому, тим паче в іншій країні!

Що можна покласти до аптечки для закордонної подорожі?

Що можна покласти до аптечки для закордонної подорожі?

Перше, що ми зазвичай робимо – складаємо з собою у поїздку необхідні нам пігулки та інші якісь ліки. Але чи кожен при цьому знає про державні обмеження у вивезенні за кордон певних видів медичних препаратів?

Тож що можна покласти до аптечки для закордонної подорожі?

Не всі лікарські засоби можна переміщувати через кордон без декларування, а деякі зовсім заборонені до перевезення. Незнання закону не звільняє від відповідальності, тож нам варто досить серйозно поставитися до цього питання!

Так, нещодавно на митному посту «Бачівськ» Сумської митниці ДФС затримали громадянку Молдови, яка намагалась незаконно перевезти медичні препарати, обіг яких обмежено. Серед особистих речей жінки митники знайшли 35 пігулок лікарського засобу «Грандоксин» (по 50 мг) та 20 пігулок «Альпрозалам» (по 25 мг), які відносяться до психотропних речовин (транквілізатори). Згідно з Постановою КМУ від 06.05.2000 р. №770, зазначені ліки підлягають обов’язковому декларуванню, проте громадянка їх не задекларувала. Крім цього, при переміщенні таких препаратів через кордон у наявності мають бути медичні документи про їхнє призначення.

Таким чином, у діях громадянки вбачаються ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю». За цим фактом склали протокол про порушення митних правил.

Як зазначається, такі лікарські засоби, як «Андипал», «Фіназепам», «Грандоксин», «Кленозепама», «Фенобарбітал», що часто перевозять громадяни, обмежені до переміщення та підлягають обов’язковому декларуванню. Навіть тоді, коли ви перевозите кілька пігулок. Для того, щоб не перетворитися у підозрюваного в контрабанді наркотичних речовин, необхідно знати кілька простих правил. Лікарські засоби, які включені до списку сильнодіючих та психотропних речовин, підлягають контролю в Україні.

Для переміщення їх через митний кордон ліки необхідно обов’язково письмово задекларувати. Крім цього, необхідно мати при собі медичний висновок лікаря щодо необхідності вживання препарату, їхнього дозування та курс лікування.

Якщо ж медичний препарат куплений в аптеці без призначення лікаря та рецепту, то перед тим, як взяти його з собою, ознайомтесь з його складом та звірте зі списком препаратів, для яких встановлені певні митні правила. А саме: Постанова КМУ від 06.05.2000 р. №770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», Постанова КМУ від 23.05.2012 р. №458 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів та спеціального дитячого харчування» та Постанова КМУ від 08.11.2007 р. за №1307 «Про затвердження Порядку перевезення хворими, які прямують транзитом через територію України, наркотичних засобів і психотропних речовин».

Тож, дотримуйтесь описаних вище правил і ваша поїздка принесе вам тільки приємні емоції!

Тетяна Лут, консультант навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка «Lex Qourum»

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Андіпал психотропне???А я від тиску п*ю,оце новость(((

2019-04-23
Галина
Відповіcти
0

А де перелік всіх заборонених препаратів????Огласите весь список)

2019-04-23
Ніна
Відповіcти
0

Доброго дня!)
У статті наведені положення до яких можна звернутися, у них визначений весь перелік.
Вмістити його у статтю було б недоречно, так як він об’ємний і складні назви б ускладнили сприйняття читачем статті в цілому.
Дякую за розуміння)

2019-05-07
Tanya Lut
0

Ага,така проблема,бо часто страшно шось із собою брати через перевірку. А хотілося б.

2019-04-23
Ліля
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: