Що краще: приватна клініка чи державна лікарня?

Останнім часом набирають популярності приватні медичні заклади. Паралельно з цим, все більше людей надають перевагу таким клінікам, категорично відмовившись звертатися до державної лікарні. Давайте порівняємо особливості роботи приватних і державних закладів.

Що краще: приватна клініка чи державна лікарня?

Сервіс

Мабуть, сервіс і ставлення до пацієнта — головна відмінність між державними та приватними медичними закладами. Безумовно, у приватній клініці вас обслужать за найвищим рівнем, запишуть на прийом до лікаря або необхідну процедуру у зручний для вас час і зроблять ваш візит максимально зручним. Все — для того, щоб ви звернулися до цього закладу ще раз. У державній же лікарні вас завжди чекатимуть нескінченні черги, і навіть якщо вас запишуть на визначений час, ви навряд чи зайдете до кабінету лікаря саме тоді.

Спеціалісти

Як правило, і в приватних, і в державних клініках працюють однакові, а іноді навіть одні й ті самі спеціалісти. Але завдяки наявності у приватному кабінеті сучасного обладнання діагностика і лікування там все ж проводиться ефективніше. Однак, є у державних лікарень і велика перевага — там, в одному місці, є всі спеціалісти і вам не доведеться шукати наступного лікаря, до якого вас направлять в іншій клініці.

Одна з пацієнток поліклініки розповіла, що свідомо обрала лікаря з державного закладу. Приватну навіть не розглядала.

– За «стаою радянською» звичкою є необхідний перелік перевірених лікарів, яким довіряю і до яких можу звернутися у будь-який час. А декларація потрібна чисто номінально. Взагалі, підписала її з терапевтом, аби не було проблем з оформленням лікарняного, наприклад. А за необхідності, у мене є практикуючі вузькі спеціалісти, які працюють у стаціонарах. Відповідно, як зверталася до них, так і звертатимуся в індивідуальному порядку. Знову ж таки, якщо виникне необхідність у госпіталізації або допомозі спеціалістів іншого профілю – мені когось порадять, — розповідає Ганна.

Контингент

Пацієнти державних і приватних закладів відрізняються один від одного. За послугами до приватних закладів звертаються люди, які готові інвестувати гроші у здоров’я, цінують свій час, претендують на високий рівень сервісу і мають достатній рівень прибутку. Як правило, це громадяни молодого чи середнього віку — ті, у кого є гроші, але немає зайвого часу.

У відвідувачів державних лікарень, як правило, навпаки — часу достатньо, але з фінансами скрутно. Основний контингент — пенсіонери, бюджетники, безробітні громадяни, часто не зовсім соціалізовані. У таких лікарнях пацієнтів часто цікавлять не знання і професійний рівень лікаря, а можливість виписки ним безкоштовних рецептів або видачі лікарняного листа.

Однак, є один нюанс. Не дивлячись на те, що головна відмінність приватних клінік від державних — це рівень сервісу, пацієнти, чомусь, вважають, що у приватних закладах не лише немає черг, але і лікують там на рівень вище, ніж у державних. Тому відсутністю негайного позитивного результату лікування пацієнти приватних клінік часто бувають незадоволені.

Чи вигідно приватним клінікам підписувати декларації з пацієнтом?

Все залежить від бізнес-моделі і стратегії клініки. У чому ж вигода приватних медустанов? Звичайно ж, у грошах. Як і комунальним медичним закладам, приватним держава через НСЗУ виплачує гроші за кожну підписану декларацію. За мірками приватних клінік, гроші не дуже великі, але важливо, що виплати регулярні. Крім того, стартує реформа вторинного рівня надання медичної допомоги, а це набагато більші гроші. Тому ті приватні клініки, які вважатимуть за потрібне приєднатися до медреформи, напевно не пошкодують про це.

Як підписати декларацію з лікарем приватної клініки?

Схема та сама, що і з державними закладами: пацієнт обирає лікаря, записується на прийом, спілкується з ним і, якщо не передумав — підписує декларацію. Ні за що не сплачуючи. У подальшому, щоб потрапити до лікаря, потрібно записатися звичайним чином — телефонуєш до клініки, приходиш, лікар оглядає, дає рекомендації, можливо, виписує лікування — за це теж не потрібно платити. Одна умова — приватний заклад повинен мати підписаний договір зі спеціально створеною Національною службою здоров’я України для того, щоб підписувати декларації з пацієнтами.

Пацієнт хоче одужати. Бажано швидко і під керівництвом мудрого лікаря, якому також потрібно лише одне — щоб хворий одужав. Ідеально — мінімум витрат, непотрібних процедур і фармацевтичних продуктів. Вочевидь, тому «швидко, без зайвих коштів і витрат часу» часто приводить пацієнтів до інтернету. Такий шлях нечасто закінчується одужанням. Через цю стежку, або обминаючи її, людина йде до лікаря: у приватну або державну клініку.

Рівень професіоналізму медика визначається покликанням, відданістю своїй справі, освітою та досвідом. Справжні спеціалісти, де б вони не працювали — у державній або приватній клініці — роблять це однаково добре, не дивлячись на всі недоліки тієї чи іншої системи. У кожної людини свої пріоритети. Все одно доведеться обирати самостійно, можливо, шляхом спроб та помилок.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Приватна – це читстота, стерильність і комфорт. До дітей спеціальний підхід, мультики, потішки…

2019-06-14
Олеся
Відповіcти
1

завжди у приватних усе дорожче і добре, що якшо дуже швидко щось треба зробить-то ідеш і швидко все проходиш. Нема черг . В такому випадку приватна краще.

2019-06-14
Альона
Відповіcти
1

Пані Ганна, яка дає коментар, є типовим представником народу, де у кожного є свої лікарі , а лекоарація для того,щоб було офіційно куди звернутися за потребою.

2019-06-14
Світлана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: