Що готує нам 2017 рік: 5 змін у законодавстві

Переносити набуття чинності законами та іншими актами – поширена практика, що застосовується законодавцями різних країн, і наша держава не є виключенням. Тому ми відібрали кілька цікавих змін у законах та інших актах, які почнуть діяти починаючи з 1 січня.

Що готує нам 2017 рік: 5 змін у законодавстві

Що готує нам 2017 рік: 5 змін у законодавстві

Нова пенсійна система

З 1 січня починає діяти накопичувальна система виплати пенсії. Кожен громадянин, що молодший 35 років, почне відраховувати «на пенсію» частину своєї заробітної плати. При цьому відрахування на солідарну пенсійну систему зберігаються.

Зміни внесені до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

(Оновлено): за повідомленням Мінсоцполітики, відповідно до Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», перерахування страхових внесків до Накопичувального пенсійного фонду запроваджується починаючи з року, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду України. Таким чином, у 2017 році система працювати не почне.

Випускники-бюджетники можуть самі обирати місце роботи

З цього року ВНЗ не зобов’язані працевлаштовувати випускників, а вони, відповідно, стають вільними у виборі місця роботи. Норма про обов’язкове відпрацювання 3 років більше не діє.

Серед винятків – у разі укладення договору про відпрацювання не менш як 3 років у сільській місцевості, майбутні студенти отримають право на першочергове зарахування за державним замовленням до вищих медичних і педагогічних навчальних закладів. Також цим випускникам держава забезпечить безкоштовне користування житлом.

Зміни передбачені Законом «Про вищу освіту».

Провайдери повинні чітко вказувати в договорах інформацію про швидкість Інтернету

Інтернет-провайдери відтепер зобов’язані в договорах закріплювати мінімальні швидкості передачі даних. Падіння швидкостей нижче за відповідні значення вважатиметься наданням послуг неналежної якості, що дасть право абонентам вимагати відшкодування збитків.

Про це говориться у Рішенні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Е-декларації: другий етап

З 1 січня розширюється коло суб’єктів е-декларування. Під другу хвилю, крім вже існуючих, потрапляють:

  • депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови;
  • державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування;
  • військові посадові особи Збройних Сил України;
  • професійні судді та інші особи.

З повним переліком можна ознайомитися в Законі «Про запобігання корупції».

Паперова форма ліцензій скасовується

Повністю скасовується паперова форма ліцензій, а органи ліцензування будуть оформлювати ліцензії в електронному вигляді. Відтепер ліцензія – це не паперовий документ, а запис у відповідному реєстрі щодо наявності у особи права на здійснення певного виду діяльності.

Зміни стосуються Закону «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: