Що чекає на Полтаву від прийняття Стратегії економічного розвитку

Лілія Войцехівська
11:12 | 14 грудня 2017
1

14 грудня на сайті Полтавської міьскої ради опублікували проект рішення про затвердження Плану реалізації Стратегії економічного розвитку м. Полтава на період 2018–2020 роки.

Що чекає на Полтаву від прийняття Стратегії економічного розвитку

Що чекає на Полтаву від прийняття Стратегії економічного розвитку

У документі значиться, що:

– Стратегія економічного розвитку міста Полтави до 2027 року спрямована на вирішення проблем та реалізації завдань щодо ефективного розвитку продуктивних сил громади, раціональне використання ресурсного потенціалу, створення комфортних умов для започаткування та ведення бізнесу, для життєдіяльності населення, забезпечення екологічної безпеки та сприяння економічному зростанню міста.

Реалізація Стратегії економічного розвитку передбачає етапи, які визначатимуться відповідними Планами реалізації:

  • Перший етап – 2018-2020 роки;
  • Другий етап – 2021-2023 роки;
  • Третій етап – 2024-2027 роки.
Що чекає на Полтаву від прийняття Стратегії економічного розвитку

Що чекає на Полтаву від прийняття Стратегії економічного розвитку

Така стратегія потребує забезпечення фінансовими ресурсами в межах можливостей місцевого бюджету та залучення додаткових ресурсів через Державний фонд регіонального розвитку. Оскільки даний проект розроблений у відповідності із стратегічними цілями Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року та з урахуванням основних положень Закону України «Про засади державної регіональної політики».

Програми Плану реалізації Стратегії:

  • Програма 1 Розвиток бізнесу (81 967 600 грн);
  • Програма 2 Створення сприятливого бізнес-середовища (29 077 000 грн);
  • Програма 3 Залучення інвестицій (12 528 00 грн).

Загальна сума за планом реалізації усієї стратегії – 123 573 000 грн. Планується також створити комітет з управління впровадженням за реалізацією Стратегії економічного розвитку м.Полтава на період до 2027 року.

Деякі проекти із зазначених програм:

За першим напрямком у Полтаві планують створити музей мініатюр «Полтава – історична». Концептом експозиції є 7 різних мініатюр, що зображують найбільш відомі пам’ятки Полтави, серед яких пам’ятник Т. Шевченку, Краєзнавчий музей, Свято Успенський собор, Хрестовоздвиженський монастир, Свято Самсонівська церква, та інші. Це свого роду екскурсія по визначних пам’ятках Полтави за 5 хвилин. Фінансування: міський бюджет, кошти суб’єктів підприємницької діяльності – 1 млн грн.

Також планують розширити експозиційні площі ДІКЗ «Поле Полтавської битви» шляхом збільшення кількості тематичних екскурсій територією заповідника. Фінансування: міський бюджет, кошти суб’єктів підприємницької діяльності – 7 500 000 грн.

Стоврення меморіальної алеї загиблих в АТО полтавчан «Алея Героїв» (парк імені Івана Петровича Котляревського, перехрестя вул. Р. Кириченко та вул. Європейської). Фінансування: міський бюджет, кошти суб’єктів підприємницької діяльності – 2 млн грн.

Канатний парк із навісною переправою (узбережжя річки Ворскли біля ЗНЗ №22). Фінансування за рахунок коштів державного бюджету, спонсорських та позабюджетних – 1 млн грн.

Деякі проекти з напряму “Створення сприятливого бізнес-середовища”:

За третім напрямком “Залучення інвестицій” планують створити ряд реєстрів:

Також у цій частині проекту увагу звертають на відновлення історичної частини міста (350 000 грн). Фінансуваня: міський бюджет, кошти донорів, гранти. Серед пунктів є стилізація в єдиний ансамбль центральної частини міста та будівництво пішохідного мосту між Інститутською та Івановою горою.

Зазначимо, що даний план реалізації Стратегії економічного розвитку м. Полтава на період 2018–2020 роки, мають прийняти на наступній сесії Полтавської міської ради 22 грудня.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Полтава велосипедна і футуристичний арт-центр звучать неймовірно)

11:16 | 15 Грудня 2017
Тимур
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: