Шестеро полтавців потрапили у трудове рабство

За торгівлю людьми чоловікові присудили три роки ув’язнення. Щоправда, з випробувальним терміном.

Торгівля людьми

Торгівля людьми

Шістьох мешканців Хорольського району продав у трудову рабство мешканець Полтавщини. Усі постраждалі на момент продажу перебували у вкрай складних матеріальних обставинах.

– Усі вони – мешканці невеликих сіл Хорольського району. Майже в кожній родині – від трьох до шести малолітніх дітей. Роботи у селах немає, забезпечити родини вкрай складно, тож чоловіки були згодні на будь-які умови, – розказала програмний спеціаліст БО «Світло надії» Ольга Гришко, яка потім займалася реінтеграцією постраждалих.

Злочинець у різний час передавав потенційним жертвам приблизно однакову інформацію: є робота зі збору яблук на території України, зарплата – 5 тисяч гривень на місяць. Ясно, що погоджувалися всі.

Торговці людьми в усіх випадках діяли за схожою схемою: жертв відвозили у Чутівський район, де щедро пригощали алкоголем та вмовляли поїхати на заробітки у Росію. ТОВ «Обонянські сади» у Курській області дійсно шукало працівників для збору яблук. Ось тільки щедро платити за це ніхто не збирався. Щойно опинившись у роботодавця, жертви потрапляли у справжню кабалу. Їх погано годували, тримали у жахливих умовах (проживали вони у одному приміщенні – так званий «барак» – разом із ще 40 заробітчанами), примушували працювати по 16 годин на добу, а всі гроші отримував торговець людьми. Далі ситуації розвивалися по-різному: комусь вдалось втекти, дехто став «непридатним» до роботи через травму. У всякому разі, більше, ніж гроші на квиток додому, бранці за кілька місяців роботи від торгівця людьми не отримали.

Торгівля людьми

Торгівля людьми

– Не можу розкривати усі оперативні деталі. Скажу лише, що злочинця розробляли вісім місяців. Поліція діяла разом з прикордонною та митною службою, – розказав начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми Головного управління Національної поліції у Полтавській області Валентин Кириченко. Свою справу він знає добре: розкрито за час його роботи на посаді було близько 20 подібних оборудок.

Суд визнав затриманого винним у тому, що він у різний спосіб тиснув на затриманих, примушуючи їх працювати фактично безоплатно. Але, оскільки торговець визнав свою вину, а потерпілі вимагали лише відшкодування моральної шкоди, то отримав всього три роки ув’язнення з випробувальним терміном в 1 рік.

Постраждалими ж почали займатися фахівці БО «Світло надії». Рік тому організація підписала Меморандум про співпрацю обласною поліцією. Крім того, БО «Світло надії» – є регіональний партнер Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні та сприяє включенню постраждалих до програми реінтеграції (надання кожній особі комплексної допомоги, виходячи з її індивідуальних потреб).

– Ми доклали зусиль, щоб визнані на рівні держави постраждалі від торгівлі людьми особи могли реінтегруватися у суспільство. Надали психологічну, правову, соціальну допомогу. Придбали для їхніх родин продукти, одяг, іграшки та канцелярське приладдя для дітей. Адже ці родини перебувають у фінансовій скруті, що і дало можливість злочинцю скористатися уразливим станом, увівши їх в оману. В рамках програми декому з постраждалих придбали інструменти для самозайнятості: бензопилу, болгарку, шуруповерт… Тепер вони підробляють, допомагаючи односельцям з ремонтом чи з заготівлею дров на зиму – деякі з маленьких сіл негазифіковані, – каже Ольга Гришко.

За словами Гришко, співпраця з ГУ Нацполіції дає дуже хороші результати не тільки щодо припинення злочинів, затримання торгівців людьми, а й щодо повернення постраждалих до нормального життя, допомоги: опанувати складні обставини та почуватися впевненіше.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: