Шахрайство: замість заробити, полтавці віддали десятки тисяч гривень за непотрібні годинникові детальки

1

Шахраї пропонували людям надомну роботу – збирати наручні годинники з наданих матеріалів. Однак, вимагали сплатити по кілька тисяч гривень як заставу за отримані деталі. Ті, хто погодився, залишилися без грошей.

Шахрайство

Шахрайство

Схема обману стара, але все ще дієва: шахраї пропонують містянам надомну роботу – просту, некваліфіковану. Наприклад, нанизувати намисто чи клеїти конверти. У цьому випадку – збирати  годинники.

– Коли ти вже літня людина і маєш пенсію вполовину мінімальної зарплати, то, звісно, шукаєш, де підробити. Тому, щойно побачила оголошення про надомну роботу, пішла за вказаною адресою. Ззовні все виглядало пристойно: офіс по вул.Шевченка, 56, договір, який підписують з кожним працівником (врешті ці угоди виявилися “липовими” – авт). Крім мене, там були ще пенсіонери, а також багато жінок у декретній відпустці або мам-одиначок. Тобто, здебільшого люди, які перебувають у скрутних життєвих обставинах і стараються заробити, – розказала постраждала від шахраїв Жанетта Яковенко юристам, які взялися за її справу.

За її словами, за зібраний годинник обіцяли платити всього 7-10 грн.. Однак, щоб отримати “на руки” матеріали, треба було внести заставу – від 120 до 450 грн. за кожен набір деталей. Жінка віддала більше 6 000 грн..

– Приходила в офіс раз на тиждень: здавала роботу, отримувала розрахунок і брала нову партію. Так всі. Виходить, що гроші, які ми під час отримання першого замовлення віддали шахраям у якості застави, у них і залишалися.

Так тривало місяць. Аж поки пані не настав час повертати 6 000 грн., які вона взяла у борг. Однак, коли звернулася до так званих роботодавців з проханням віддати їй заставу, отримала відмову:

– Сказали, що зараз це неможливо, бо на зібрані з нас кошти вони закупили велику партію матеріалів для збирання годинників. Попрохали почекати кілька днів.

Ясно, що за кілька днів двері офісу виявилися зачиненими. Орендатори виїхали. На телефонні дзвінки ніхто не відповідає. Причому потрепіла каже: її грошова втрата – не найбільша. Мовляв, знає чоловіка, який вклав у “справу” більше 100 000 грн..

За заявою ошуканої жінкі Полтавський відділ поліції розпочав кримінальне провадження. До справи долучили вже кілька заяв постраждалих від цих шахраїв.

Коментар юриста Олени Петрової:

– Зараз важливо, щоб люди, які теж залишилися без грошей внаслідок цих шахрайських дій, не махнули на рукою, а швидко зверталися до поліції із відповідними заявами. Їх всі мають об’єднати в одну справу. Дії зловмисників підпадають під ст.190 Кримінального кодексу України, яка передбачає від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Адже постраждала велика кількість осіб, їм було нанесено значну матеріальну шкоду. У моїй практиці уже бували подібні випадки. Там збирали кулькові ручки, наприклад, але принцип той самий. Завдяки наполегливості громадян і поліції тоді вдалося знайти шахраїв і притягти їх до відповідальності. Потерпілим не лише повернули кошти, а й виплатили додаткову матеріальну компенсацію.

14 липня 2018
13 липня 2018