Сесія Полтавської міськради з тріском провалилась

Сесію Полтавської міськради закрили. так і не затвердивши порядку денного. Причиною стала суперечка між фракціями, на фоні внесення до переліку проблемних питань.

Сесія Полтавської міськради з тріском провалилась

Після години перерви депутати знову зібрались у сесійній залі для проведення сесії. Перш ніж перейти до обговорення порядку денного, секретар надав слово деяким депутатам.

— Коаліція більшості, на моє переконання, сьогодні вже остаточно померла. Підтвердженням є те, що бюджетні, господарські питання не розглядаються. Вони виносяться на комісії, а потім з’ясовується, що в нас немає коштів. Просто основні гравці не можуть між собою домовитись, як і між ким поділити бюджет. Рада заполітизувалась, а ми повинні тут вирішувати міські програми і економіку, життєдіяльність міста, — заявив лідер фракції «Батьківщини» Олег Бєлоножко.

Також він зазначив, що секретар Олександр Шамота постійно порушує регламент. Окремо Бєлоножко закликав політичні фракції переформатуватись з політсилами, готовими брати на себе відповідальність за місто. Наостанок він зазначив, що ситуація з водоканалом (відключенням електрики на 4-му водозаборі) є ганебною для усього міста.

Зазначимо, незадовго до того стало відомо, що Касаційний адміністративний суд відмовив Олександру Мамаю у відновленні на посаді міського голови.

Дмитро Сенчакович з фракції «Самопомочі», у свою чергу, підняв питання юридичних формальностей під час затвердження порядку денного. За його словами, зміни до проектів рішення повинні голосуватись окремо вже на сесії.

В ході суперечок депутати вирішили позбутись від бюджетних питань, тож виключили з порядку денного питання:

 • №1. «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2019 рік».
 • №36. «Про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2019 рік».
 • №39. «Про внесення змін до Програми розвитку міського електротранспорту м. Полтава на 2018-2020 роки».
 • №41. «Про внесення змін до «Програми поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2017-2021 роки».
 • №42. «Про зміни та доповнення до «Міської цільової соціальної Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2021 роки».
 • №45. «Про внесення змін до міської Програми реалізації сімейної та гендерної політики на 2016-2020 роки».
 • №46. «Про внесення змін до міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей м. Полтава на 2019-2023 роки».
 • №47. «Про затвердження в новій редакції міської комплексної програми «Молодь Полтави» на 2016-2020 роки».
 • №48. «Про затвердження Положення про організацію та проведення конкурсу соціального замовлення із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг з консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства, в тому числі жінок, дітей, а також кривдників».
 • №49. «Про затвердження Положення про організацію та проведення конкурсу соціального замовлення із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг з соціальної профілактики торгівлі людьми для учнів ЗЗСО та ПТНЗ м. Полтава».
 • №50. «Про затвердження міської програми «Пільгове зубопротезування окремих категорій громадян м. Полтава на 2019 рік».
 • №51. «Про внесення змін до Програми розвитку комунальних підприємств галузі охорони здоров’я м. Полтава на 2019 р.».
 • №52. «Про внесення змін до рішення п’ятнадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 24.05.2018 «Про створення Комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр» Полтавської міської ради» зі змінами».
 • №53. «Про внесення змін до «Програми економічного і соціального розвитку м.Полтава на 2019 рік».
 • «Про затвердження договорів».
 • №55. «Про внесення змін та доповнень до Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота» на 2019 рік».
 • №56. «Про затвердження Положення про Полтавський міський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю у новій редакції».

Аналогічно депутати не змогли затвердити порядку денного.

— Мені дуже соромно, що зараз відбувається у цій залі. Це не сесія, а бедлам. Постійно порушується регламент, тож сесія не підготована. І те, що відбулося при формуванні порядку денного, коли спочатку були включені бюджетні питання, а потім зняті, то ні голова бюджетної комісії, ні я не брали у цьому участі. Тому, на мою думку, секретар міськради не відповідає займаній посаді, — говорить очільник фракції БПП Андрій Матковський.

Також він заявив, що БПП виходить зі складу депутатської більшості, та запропонував повернутись до ідеї змінювати секретаря міськради кожні 3 місяці.

Депутати спробували включити до переліку запитань додаткові, проте голосування за відповідні зміни з тріском провалилось. Лідер фракції «Свободи» Юліан Матвійчук спробував повторно винести питання на розгляд, але марно. Матвійчук зазначив, що за внесення питання про звернення депутатів до Кабміну щодо Кадетського корпусу проголосували лише 12 депутатів.

— Ми з вами не проголосували порядок денний. І навіть якщо приймемо рішення про включення питання по Кадетському, то за порядок денний ми не проголосуємо. Підкреслюю, що сьогодні сесія не підготована. Сьогодні є грубе порушення регламенту, — висловився Андрій Матковський.

Він також запропонував закрити сесію, щоб згодом зібратись з головами фракцій та спокійно обговорити всі питання, а потім призначити позачергову сесію.

— Відбулося 2 погоджувальні наради, і я хотів би зазначити, що порядок денний та питання, перед тим як було підписано відповідне розпорядження, узгодили з головами фракцій. Ті, хто забажав прийти на засідання погоджувальної ради, прийшли і висловились стосовно цього, — відповів Олександр Шамота.

Також він нагадав, що вчора депутати провели 2-гу погоджувальну нараду, аби узгодити всі питання. Інші ж депутати висловились за перенесення сесії.

— Сесію треба розпочинати 22 липня. Перечекати, поки пройдуть ці популістичні політичні гасла. На сьогоднішній день ми маємо багато проблем. Якщо по бюджету ми матимемо остаточні цифри на 1 липня, то давайте зберемось та переглянемо точну цифру, проведемо розподіл. Щодо інших питань, то давайте зберемось 2-3 липня і узгодимо порядок денний, — прокоментував Кудацький.

Аналогічної думки притримався і Дмитро Сенчакович. Тож, враховуючи думки голів фракцій, 24-ту сесію закрили, не розглянувши жодного питання.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Постійно якісь причини видумують,странно шо не завтра перед вихідними.

2019-06-26
Додо
Відповіcти
0

в каторий раз.

2019-06-26
Петро
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: