Сергій Сєдих: «Бути психологом і допомагати людям – найкраще, що я вмію у цьому житті»

0

Сергій Сєдих працює у БО «Світло надії» з першого дня заснування організації.

IMG_5780[1]

«Клієнтами організації є люди, які опинився у складних життєвих обставинах. Якими б не були ці обставини, без кваліфікованої психологічної допомоги людина навряд чи зможе вирішити свою проблему. Тому соціальні працівники, які починають роботу з клієнтом, зазвичай розповідають про користь роботи з психологом, і більшість людей все ж іде на консультацію.

Робота з клієнтом – процес індивідуальний. Кожен має свої особисті проблеми, страхи, переживання, невдачі.

«Світло надії» працює з ВІЛ-інфікованими, наркозалежними пацієнтами. Чесно признаюся, серед них є чимало людей, які в певний момент хотіли покінчити життя самогубством. Таких випадків було більше, коли ВІЛ-інфекція вважався смертельною. Зараз же спектр психологічної допомоги змінився. Людину потрібно налаштовувати на прийняття діагнозу і продовження життя, за умови, якщо вона буде відповідально ставитися до вживання терапії.

Коли процес лікування набирає обертів, так би мовити, людина стабілізує свій стан, починає розуміти, що з ВІЛ жити можна, з’являються нові аспекти психологічної допомоги. Пацієнти не хочу лишатися самими. Їм потрібні друзі, сім’ї, постають питання взаємовідносин між чоловіком та жінкою, питання народження та виховання дітей, постановка життєвих цілей,», – розповідає Сергій Сєдих.

Не менш важливою на думку фахівця є консультаційна робота з персоналом організації, зокрема – із соціальними працівниками. Вони кожен день стикаються з тими проблемами, якими обтяжене життя клієнтів, і тому з часом можуть «підхопити» синдром професійного вигорання.

«Тривалий час я був психологічним консультантом саме для соціальних працівників. Кожен член організації міг прийти до мене на індивідуальну консультацію, коли виникали проблеми у професійній діяльності, і це заважало як трудовому зростанню працівника і його сімейним відносинам, так і ефективності роботи самої організації. Людина розповідала мені про те, в чому вона бачить головні як складності роботи, позитивні зміни.

Часто соціальні працівники не задоволені результатами своєї діяльності. Вони перфекціоністи, і хочуть завжди швидко і якісно допомагати клієнтам. І коли так не виходить, у них опускаються руки. Я розумію, що їм хочеться зробити для клієнта все, що тільки можна.

І ця моя багаторічна практика роботи психолога і мотивує мене до подальшої роботи. Я завжди кажу людям – знайдіть себе у своїй професії. Я наприклад, більше нічого не хочу робити. Бути психологом і допомагати людям – це найкраще, що я вмію», – підсумовує Сергій Сєдих.

Прес-служба БО “Світло надії”

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018