Савченко у Лохвиці агітувала за Богдана, порушуючи закон – «Опора»

Представники громадянської мережі «Опора» впевнені, що приїзд Надії Савченко до Лохвиці є порушенням закону. Так, льотчиця має право на вільне пересування Україною, але агітувати за кандидата, якого ще не зареєстрували – ні.

4_06_Poltavschina_nardepy_Nadija_Savchenko_ta_Ivan_Krulko_agitujut_za_Ruslana_Bogdana(photo1)

Надія Савченко у Лохвиці

4 червня у Лохвиці, де незабаром на 151 окрузі відбудуться проміжні вибори до Верховної Ради, пройшов захід на підтримку висунутого від політичної партії «Батьківщина» кандидата в народні депутати Руслана Богдана. У агітаційному концерті взяла участь нещодавно звільнена з російської тюрми українська льотчиця Надії Савченко.

Подія зібрала близько 500 людей.

4_06_Poltavschina_nardepy_Nadija_Savchenko_ta_Ivan_Krulko_agitujut_za_Ruslana_Bogdana(photo3) (1)

При цьому варто зазначити, що населення Лохвиці близько 12 тисяч чоловік. Представники «Опори» зазначають, що напередодні у місті висіли агітаційні плакати, які закликали людей прийти на захід:

– 4 червня в Сквері героїв України в м. Лохвиця відбудеться мітинг за участі Героя України Надії Савченко, – писалося у листівках.

Виступаючи перед громадою міста Надія Савченко закликала повірити Руслану Богдану, хоча й зізналась, що не так давно знайома з ним:

Я не скажу вам багато, тому що це вибори, агітація, і це для мене нове. Але я скажу вам, що не так давно знаю Руслана, проте, побачивши його я одразу йому повірила. Він такий саме як ми з вами – простий хлопець з народу. Тож якщо йому повірила я, повірте і ви, – заявила Савченко.

Також у агітації взяв участь інший депутат Ради Іван Крулько. Він наголосив, що партія повністю впевнена в кандидатурі Руслана Богдана і зробить все необхідне задля його підтримки та перемоги у виборчому окрузі. Після чого й сам потенційний кандидат запевнив громаду, що працюватиме для округу і докладатиме для перемоги максимум зусиль.

4_06_Poltavschina_nardepy_Nadija_Savchenko_ta_Ivan_Krulko_agitujut_za_Ruslana_Bogdana(photo4)

Фахівці мережі «Опора» зазначають, що згідно з статтею 68 Закону України «Про вибори народних депутатів» згаданий захід є однією з форм політичної агітації. А згідно частиною 6 статті 68 цього ж закону:

– Передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатних округах. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.

Підставою для відкриття виборчого фонду, згідно з частиною 1 статті 48, може бути тільки копія рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному окрузі.

4_06_Poltavschina_nardepy_Nadija_Savchenko_ta_Ivan_Krulko_agitujut_za_Ruslana_Bogdana(photo2)

Агітаційна листівка

Нагадаємо що сам Руслан Богдан ще не є зареєстрованим кандидатом в народні депутати, а лише висунутий на цю посаду конференцією партії «Батьківщина».

Як зазначає координатор громадського спостереження ОПОРА в Полтавській області Дар’я Черкашина:

– У випадку якби Руслана Богдана вже було зареєстровано кандидатом, такі дії могли б розцінюватись як порушення Закону України «Про вибори народних депутатів України», оскільки це було б розцінено як фінансування агітації з-поза виборчого фонду. Проте на даний момент Руслан Богдан ще не зареєстрований ЦВК, а отже не має статусу суб’єкта виборчого процесу і не може нести відповідальності за це порушення, – зазначила Черкашина.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

, satellites rotate and reflect sunlight which through an IR camera will show up more. Sometimes they will shine brightly and other times hardly reflect at all. I do believe in UFOs, but let’s not embarrass ourselves by mistaking satellites for UFOs hey? When one of these stops and goes backwards, then you can get back to me. Though I don’t expect this comment to be voted up with an audience like this.VA:F [1._s1391145]plea.e wait…VA:F [1.9.13_1145](from 0 votes)

2016-08-09
Florence
Відповіcти
0

да что она вам сделала? она делает благое дело!

2016-06-06
Ольга
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: