Руйнування «Стіни». Нові обставини та подробиці ситуації біля Універсаму

3

Події біля Універсаму близ зупинки 23 вересня стають циклічними. 29 березня активісти вдруге зруйнували паркан на місці самовільного будівництва на Івана Мазепи, 45/4. 30 березня робітники вдруге його відновили. Інспектор ДАБІ вдруге підтвердив факт незаконного будівництва. Але відповідний припис зробити не може: особистість забудовника встановити не вдається, адже його немає на місці подій, а робітники ігнорують питання журналістів і ховають обличчя. Як склалася ситуація на 30 березня – читайте далі.

Руйнування «Стіни». Нові обставини та подробиці ситуації біля Універсаму

Руйнування «Стіни». Нові обставини та подробиці ситуації біля Універсаму

Хроніка

Для тих, хто зацікавився ситуацією нещодавно, пропонуємо логічний ціпок подій.

29 листопада 2016 року – Полтавська міська рада проголосувала за рішення дозволити розміщувати тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності за адресою Івана Мазепи, 45 і 45/4 для ФОП Бараннікова Наталія (6 павільйонів), ФОП Яремчук Андрій (3 павільйони), ФОП Хоменко Марина (2 павільйони). Згідно з ним, підприємець отримує дозвіл на 1 рік і повинен розробити відповідну документацію для затвердження на новій сесії.

21 березня 2017 року – Територію за вказаною адресою невідомі робітники обгородили парканом.

24 березня о 10.00 – Розпочалася чергова сесія Полтавської міської ради, у ході якої виготовлену документацію затвердили. Після цього підприємці мали оформити кілька документів, і відтоді законно розмістити свої павільйони.

24 березня впродовж дня – Працівники продовжують роботи; готують арматуру та риють ями, глибиною в метр. Вочевидь – для встановлення фундаменту.

24 березня о 18.00 – Група активістів зносить паркан, вважаючи забудову незаконною. Учасники подій пишуть заяви про злочин – самовільне зайняття земельної ділянки – і віддають правоохоронцям.

BPb5fswRV8M

25-26 березня – Робітники відновлюють будівництво, заливають основу фундаменту.

27 березня – Група активістів подає скарги в ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція) з вимогою якнайшвидше здійснити перевірку об’єкта.

8OtQ-6BJjq0

28 березня – Інспектор ДАБІ прибуває на об’єкт, готує відповідні матеріали, фіксує події.

29 березня о 15.30 – Інспектор ДАБІ робить висновок, що за адресою вул. Мазепи, 45/4 і 45, ведеться самовільне будівництво. Валентин Діденко діє за інструкцією – готується скласти припис про порушення. Для цього йому необхідні: забудовник (порушник), представники поліції та міської ради. Із них на місці тільки другі; і ті не розуміють, як слід діяти.

29 березня о 18.00 – Група активістів вдруге зносить паркан, збирає його частини докупи та підпалює. Їм ніхто не чинить опір ані з боку забудовника, ані правоохоронці.

17630011_10212385840949186_1337233877276968410_n

30 березня – Стає відомо, що за подіями 29 березня розпочаті кримінальні провадження: незаконна забудова і хуліганство. На місці подій робітники учергове відновлюють паркан. Інспектор ДАБІ знову прибуває на місце подій; із ним тепер і член комісії з благоустрою. Перший – заявляє пресі про порушення, а другий зазначає, що на ділянці відбувається благоустрій.

А тепер докладніше про останні події.

Не спійманий – не злочинець

14.00. Івана Мазепи, 45. Видно, як робітники відновлюють паркан. Проте тепер він складається з дерев’яних опор і плівки, а рештки металевої огорожі, ніби барикади після нападу, відмежовують ділянку від паркувальної зони Універсаму.

IMG_2085

Увага журналістів прикута до інспектора ДАБІ, інспектора за контролем за благоустроєм і представника ФОП Яремчука. Присутні також юрист В’ячеслав Кущинський, депутат міської ради Дмитро Сенчакович, очільник місцевого осередку партії «Національний корпус» Станіслав Пєєв і група активістів.

Ми раніше знайомили вас із позицією деяких активістів і підприємців. Зараз – свіжі коментарі інших фігурантів.

#Погляд. Представник ФОП Яремчука – Сергій Знаменський

Сергій Знаменський

Сергій Знаменський

– Я не відповідаю за забудівлю. Я показав документ, що тут буде розміщена стаціонарна тимчасова споруда.

Сергій Знаменський, ФОП, який надає юридичні послуги

aRsz4gTb6Z8

PJX67yUcHNA

Пан Знаменський не знає, хто забудовник, не знає, чи є в працівників трудові контракти, також не знає, що саме ФОП Яремчук планує реалізувати в своїх трьох павільйонах.

#Погляд. Інспектор ДАБІ – Валентин Діденко

Валентин Діденко

Валентин Діденко

– У присутності поліції склали акт про самочинне будівництво, зробили фотофіксацію, написали заяву щодо правомірності цих робіт і наявності складу злочину, передбаченого Кримінальним кодексом (ст. 197 і 365). Сьогодні листом ці всі документи направили до поліції.

Валентин Діденко висловив свою позицію і як громадянин – він не вітає силові методи вирішення конфлікту, проте водночас вважає, що забудовник повинен свідомо прийти й сказати, що саме будує.

Нагадаємо, порушення полягає в тому, що під час розміщення тимчасової споруди встановлення фундаменту не передбачено.

– Якщо ФОП, який отримав паспорт прив’язки тимчасової споруди, порушує його пункти, то такий паспорт підлягає скасуванню органом, який його видав. Якщо він буде доводити, що це не фундамент – нехай доводить це в суді.

Валентин Діденко

IMG_2120

Інспектор зазначив, що в його повноваженнях скласти акт перевірки в присутності суб’єкта, який будує. Якщо він відсутній – запрошують орган місцевого самоврядування і поліцію. Міськвиконком виклик проігнорував; матеріали склали разом із поліцією. Тобто, вимоги процесуально немає кому пред’явити. За словами інспектора – наступний крок за правоохоронними органами.

– Забудовник повинен понести відповідальність за порушення, які допустив. Але надалі це будівництво перейде в законне русло. І не буде створювати таку напружену ситуацію в Полтаві та не дратуватиме мешканців.

Валентин Діденко

#Погляд. Завідувач сектору архітектурно-будівельного контролю за благоустроєм – Денис Павленко

Денис Павленко

Денис Павленко

– Яка різниця, коли почали будувати. Я за ними не спостерігаю. Ми коли прийшли перевіряти – паспорт прив’язки в них був. Інспекція з благоустрою не встановлює, чи це фундамент, чи ні. Ми контролюємо розміщення об’єкту благоустрою.

Денис Павленко

Пан Павленко при цьому не володіє знаннями паспорту прив’язки: дату видачі, імена ФОПів.

– Якщо встановлять, що це фундамент, то це порушення.

Але для цього має прийти підтвердження від ДАБІ.

#Погляд. Очільник місцевого осередку партії «Національний корпус» – Станіслав Пєєв

Ліворуч: Станіслав Пєєв на фоні палаючої огорожі. Фото з соцмереж

Ліворуч: Станіслав Пєєв на фоні палаючої огорожі. Фото з соцмереж

– На наш погляд, забудова принаймні неправильна. Мабуть, люди прислуховуватимуться до нас.

Станіслав Пєєв

Нагадаємо, більшість активістів у масках, які займалися знесенням паркану, мали символіку Нацкорпусу. Станіслав Пєєв сказав, що дата наступної акції – «маленька таємниця».

– Ми і по п’ятницях, і по середах, і в інші дні готові приходити й перевіряти ситуацію. А що нам лишається робити в рідному місті?! Ми не можемо стояти тут кожного дня: у нас не вистачає для цього ресурсу. Але можемо приходити в той момент, коли нам зручно. Ми готові до будь-яких дій, але в кожної з них має бути межа. Як бачимо, нас поки не чують.

Станіслав Пєєв

#Погляд. Робітники

IMG_2115

Журналісти направилися до молодих людей, які здійснюють роботи, з метою дізнатися імена їхніх наймачів і умови праці. Хлопці ховали обличчя й не охоче відповідали на запитання:

– Хто вас найняв?

– У всіх різні хазяї.

– Ви не знаєте, на кого ви працюєте?

– Ні.

IMG_2135

Потім молодики (п’ятеро-шестеро) зібралися й намагалися залишити місце будівництва до прибуття поліції. Кілька з них опинилися в руках правоохоронців. Проте спілкувалися без присутності преси.

Нам вдалося дізнатися, що один із молодих людей – студент. Побачив, що йдуть роботи, підійшов і спитав, чи потрібні найманці. Сьогодні вантажив землю.

Другий працівник – пан Юрій.

– Нас найняли на основі усної домовленості. Бачу, людина підходить, розраховується з нами ввечері. Прізвища не знаю, знаю ім’я – Георгій.

Будівельник Юрій

Юрій, будівельник

Юрій, будівельник

На питання депутата Сенчаковича, як чоловік виплачує податки, пан Юрій зазначив, що працював 25 років і сплачував їх. А зараз – на заслугованій пенсії.

Робітник також зазначив, що, ймовірно, має номер телефону наймача, але нам не повідомить його.

Представниця патрульної поліції попросила пресу зупинити «допит».

Наслідки на сьогодні

IMG_2167

Земельну ділянка усіяна метровими ямами зі сміттям і гострими цвяхами, стрічковим фундаментом. Її частково відмежовує від проїжджої та пішоходної зон паркан із дерев’яних опор і плівки. Об’єкт викликає увагу дітей, які вільно нею пересуваються, наражаючи себе на небезпеку.

IMG_2142

Хто нестиме відповідальність за потенційну небезпеку? Думки мешканців розбігаються:

  1. Підприємці. Це вони розпочали свавільне будівництво.
  2. Активісти. Знесли паркан, і тепер кожен може пересуватися ділянкою.
  3. Поліція. Не зупиняє будівництво, не зупиняє акції протесту, не ізолює територію.
На місці подій: діти і слідча група

На місці подій: діти і слідча група

Зрозуміло одне: далі буде. М’ячем зараз володіє поліція. Слідчий ГУНП заявив, що фахівцеві, який веде справу, уже відоме ім’я забудовника. Проте коли інформація перейде в публічну площину – невідомо.

Сьогодні на місці подій (спочатку близько 14-ї години, до приїзду інспектора ДАБІ, потім – після) знову помітили екс-депутата Юрія Пантюха, який під час першої акції протесту висловив своє незадоволення «народним бунтом».

Посередині: Юрій Пантюх, обабіч: робітники

Посередині: Юрій Пантюх, обабіч: робітники

Проте коментувати ситуацію для преси відмовився. Під час бесіди пан Юрій повідомив, що переконаний: роботи відбуваються на законних підставах, і терміни «встановлення» і «будівництво» тимчасових споруд – тотожні.

– Наскільки мені відомо, таке буде продовжуватися, поки підприємці та міська влада не почнуть слухати людей.

Вячеслав Кущинський, юрист

Коментувати

3 Коментарів
Юра
• 10:40 | 31 березня 2017

Самый толковый материал из всех об этой ситуации

Відповіcти
Орбита
• 08:49 | 31 березня 2017

Дуже сильний матеріал. Дякую журналісту

Відповіcти
Степан
• 05:38 | 31 березня 2017

1. Дя-які ключові фрази для фіскалів: найняті за усною домовленістю, прихядять розраховуються…!!!!
2. Хто буде компенсовувати та відповідати за руйнування міського майна?

Відповіcти
21 березня 2018