Розпочалося четверте судове засідання по суті у справі Кернеса

5

30 листопада проходить  четверте засідання по суті у справі мера Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронців. Усіх трьох звинувачують  у викраденні та катуванні активістів Євромайдану.

До початку засідання біля приміщення суду  чергують  правоохоронці, приїхала преса та кілька активістів,  які приїздять  на кожне судове засідання.

111

10:45 – До приміщення суду прибувають  адвокати Кернеса, трохи згодом зявляється і сам міський голова Харкова.

11:00 – Геннадій Кернес сказав, що  має наміри ставити запитання потерпілим.

Цю справу розслідують рік, а можна було завершити за місяць. Для мене дуже важливо, щоб справу  розглядали об’єктивно та всесторонньо, – додав пан Кернес.

11:05 – До судової зали прибув суддя Андрій Антонов. Засідання розпочалося.

11:10 – Прокурор Ганілов вимагає назначати судові засідання раз на тиждень, щоб не затягувати розгляд.
Захист Кернеса заперечує затягування справи і додає, що прискорити процедуру варто  було  на етапі досудового розслідування.

1tJKJMQCRCE-1280x960-b17e

11:30 – Захист Кернеса наполягає  на проведенні слухань  раз  у два  тижні, стверджуючи, що так буде найкраще з огляду на стан здоров’я підсудного.

11:40 – Ще один прокурор наполягає на проведенні засідань два рази на тиждень.

Суддя Андрій Антонов частково задовольнив клопотання. Уцьому році засіданні будуть  відбуватися, як і раніше, два рази на тиждень,  а рішення щодо  наступного року приймуть  пізніше.

11:45 – Розпочався допит Сергія Ряполова.

12:05 – Потерпілий Сергій Ряполов розповідає свою  версію подій 25 січня 2014 року. Він запевняє, що його викликали до «МакДональдзу», а звідти силою доправили до готелю «Національ».

12:15 – Ряполов стверджує, що ніс йому зламав Кернес. Геннадій Кернес здивований такими словами, навіть просить  повторити заяву потерпілого.

12:25 – Держобвинувач допитує Ряполова. Потерпіли  повідомляє, що знайомство з Кутяніним відбулося близько 5 років тому.  Вони перетинались на зборах Харківського Євромайдану. Сергій Ряполов стверджу, що зрідка відвідував акції та виявляв  громадянську  позицію у соцмережах, але організованою діяльністю не займався.

IsIz7gMwP6Q-1280x960-73cb

12:40 – Правозахисники Геннадія Кернеса наполягають  на тому, щоб під час допиту потерпілий тримав телефон екраном донизу. Вони підозрюють, що  він отримує повідомлення від свого адвоката.

Потерпілий відклав телефон убік.

13:15 – Ряполов розповів як саме його катували.

13:43 Адвоката Кернеса Ізотова обурено звернулась до суду через те, що потерпілий відповідає на поставлені питання виключно обличчям до прокурора.

13:44 Через те, що Ряполова допитують дві години Адвокат потерпілого Зелькіна попросила перерву.

14:10 – Захисник Кернеса Гунченко зауважив, що сторона обвинувачення задає багато питань, які наштовхують на відповідь. Також він підкреслив, що частіші засідання  будуть не зручними ні адвокатам, ні суду.

14:14 – Геннадий Кернес прокоментував відповіді потерпілого:

Дана людина була використана групою інших людей для дискредитації та обмовляння мене. Коли звучить, що Кернес щось організовував або когось побив, моє прізвище називають у самому кінці подій того дня. Я вважаю, що, долучаючи мене до цієї розмови, хтось переслідує конкретну мету. Як я вже говорив, фальсифікація та помста. Для мене це зрозуміло, – заявив мер.

14:23 – Суддя знову у залі. Продовжується засідання.

14:39 – Потерпілий розповідає про події у міському управлінні  МВС. Нібито туди його повезли з готелю “Національ”. Зі слів Ряполова саме у той день вони з Кутятіним пробули там добу та писали заяву.

14:51 – Ряполов стверджує, що тілесні ушкодження, а саме синяки та розбитий ніс, бачила його дружина. Але за медичною допомогою він не звернувся через те, що боявся розправи.

15:01 – Прокурор Ганілов завершив задавати питання потерпілому, допит продовжують його колеги.

15:06 – На питання, чому заяву на імя в.о. миніста МВС він написав коли ужепройшло так багато часу змоменту події, Ряполов повідомив, що то тогоне вірив у правосуддя.

15:25 – Геннадій Кернес задає питання потерпілому. У ході допиту з’ясувалось, що  сьогодні Ряполов у тому ж  верхньому одязі,  у якому ніби то був 25 січня 2014 року. Потерпілий засвідчив, що на одязі не лишилось ніяких слідів.

15:40 – Ряполов повідомив, що після подій, які відбулися у січні,  він три тижні переховувався у квартирі знайомого. Він повідомив, що  вимкнув телефон. А інформацію отримував з випусків новин.

15:45 – Кернес просить потерпілого відтворити події, які відбувалися у готелі та як він нібито бачив мера у конференц-залі. Також просить намалювати маршрут на папері на що Ряполов відповідає відмовою. Після чого суддя просить пояснити планування зали та свій маршрут на словах.

15:52 – Кернес поцікавився, що за зкривавлений папір Ряполов аж через три місяці долучив до справи. Потерпілий відповів, що то серветка, яка залишилась у кишені пальто, у якому він був під час тих подій.

16:02 – Мер та його захист наполягають на тому, щоб потерпілий намалював схему готелю. Адвокати Ряполова протестують. Потерпілий підтвердив те, що аудіо та відеодоказів його слів немає.

16:12 – Суддя оголосив перерву в засіданні на два тижні. Наступне слухання  відбудеться 14 грудня об 11.00 годині на якому продовжать допит Ряполова.

Юлія Злепко, Антон Мигаль

15 липня 2018
14 липня 2018