Робота над помилками. Поліція охорони Полтавщини перезакупить спецодяг

1

17 березня Управління поліції охорони Полтавської області подало запит на проведення шести допорогових закупівель робочого одягу. Кожна позиція містить різну кількість одиниць товару, проте очікувана вартість однакова – 199 500 гривень. Виявилося, поліція охорони скасувала попередні угоди, укладені місяць тому, щоби провести допорогові закупівлі.

Столична поліція охорони

Столична поліція охорони

Аукціон запланований після 23 березня. Управління бажає придбати:

  • 600 футболок і сорочок;
  • 180 штук форменного одягу;
  • 90 одиниць штормового одягу (кітель/куртка, брюки);
  • 300 літніх костюмів;
  • 180 зимових костюмів;
  • 105 пальт.
Поліція охорони Полтавщини перезакупить спецодяг

Поліція охорони Полтавщини перезакупить спецодяг

Нагадаємо, 16 лютого Управління підписало ідентичні договори щодо 5-х предметів закупівель із харківською фірмою ТОВ «ПКП «Легмаш». Із 6 січня 2016 року з цим підприємством уклали договори на 4,9 мільйонів гривень замовники із семи областей України (серед них і Полтавщина).

Проте всі згадані договори тендерний комітет Управління розірвав уже 20 лютого з метою здійснити процедуру допорогової закупівлі, яка, по суті, є прозорішою. Експерт із держзакупівель Поліна Завадська відзначає цю тенденцію позитивно.

– Ми просто не захотіли, щоб зауваження до нашої роботи лишилися без реакції. Ми зрозуміли, почитали публікації на цю тему. І хоча це нас ні до чого не зобов’язує – ніяких порушень із нашого боку не було, – але щоб було прозоро, ми вирішили провести допорогові закупівлі.

Валерій Яновський, провідний фахівець відділу моніторингу та комунікації Управління поліції охорони Полтавської області

Порядок здійснення допорогових закупівель застосовується в разі проведення  відбору постачальника товару (товарів), надавача послуг та виконавця робіт із використанням (або без використання) електронної системи під час здійснення закупівель, вартість яких є меншою за 200 тис. грн (для товарів і послуг) і 1,5 млн грн (для робіт). Тобто закон не зобов’язує проводити закупівлі в цьому діапазоні публічно, проте дедалі більше замовників прагнуть діяти прозоріше.

Інша справа – чому організації уникають тендерів. Поліна Завадська розповіла, чому замовники обирають допорогові закупівлі, а не організовують тендер:

– По-перше, багато замовників бояться тендерної процедури, тому що за її порушення передбачена більша відповідальність. По-друге, проведення тендеру – триваліший процес. По-третє, є варіант, що учасників буде не достатньо для переходу до торгів, тоді закупівлю доведеться повторювати.

Поліна Завадська, експерт із державних закупівель

Поліна Завадська

Поліна Завадська

Валерій Яновський прокоментував, на чому ґрунтувалося рішення Управління поліції охорони Полтавщини:

– Допорогові закупівлі набагато скорочують термін процедури – з півтора місяця до двох тижнів. Отримання нової форми вимагає швидкого реагування.

Щодо кількості замовленого одягу – Валерій Яновський пояснив, що вона залежить від умов несення служби.

Довідка:

На 1 березня особовий склад Управління поліції охорони Полтавщини – 1187 людей; із них більше 300 поліцейських.

Коментувати

1 Коментар
• 16:39 | 20 березня 2017

А хатою купив якийсь халат медикам при ТХ зарплате

Відповіcти
19 березня 2018