Рівень безробіття на Полтавщині суттєво знизився

2

Кількість робочих місці вперше за 20 років перевищує рівень безробіття. Таку інформацію озвучила директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Рівень безробіття на Полтавщині суттєво знизився

Рівень безробіття на Полтавщині суттєво знизився

Підбиваючи підсумки за 2018 рік, у службі зайнятості повідомили, що послугами допомоги при працевлаштуванні скористалися 63,3 тисячі безробітних, що на 5,8 тисяч менше показників попереднього року. З огляду на це, Катерина Клавдієва констатувала факт зниження рівню безробіття у Полтавській області. Тоді як попит на робочу силу зріс на 19%. Найбільш затребуваними є кваліфіковані робітники різноманітних профілей.

Оскільки рівень кваліфікації осіб, що стали на облік служби, не завжди відповідав вимогам роботодавців,  протягом року 7,7 тисяч громадян пройшли професійне навчання.

На Полтавщині, та загалом в Україні, простежується тенденція поширення трудової міграції. Цьому сприяє відкриття нових малих підприємств у райцентрах. Так, минулого року, за сприяння служби зайнятості, роботу отримали 48,2 тисячі громадян, при цьому кожного другого вдалося працевлаштувати ще до набуття статусу безробітного.

З загальної кількості працевлаштованих, більш ніж тисячу осіб працевлаштували з компенсацією роботодавцю витрат на ЄСВ на загальнодержавне соціальне страхування. Серед них 331 неконкурентоспроможна особа та 789 суб’єктів малого підприємництва.

Полтавщина входить до ТОП-5 за кількістю працевлаштованих осіб та до ТОП-3 регіонів за кількістю безробітних віком від 45 років. Станом на перше січня, на обліку служби перебувало 20,3 тисяч не працевлаштованих громадян, що є найнижчим зареєстрованим показником.

За словами Катерини Клавдієвої, якісні зміни відбулись завдяки проведенню реформи охорони праці та децентралізації. Ті ОТГ, в яких відкриваються нові підприємства та відповідні робочі місця, отримають більше можливостей для свого розвитку.

22 февраля 2019
21 февраля 2019