Рік Дозорро: українці залишили майже 6 тисяч відгуків по закупівлям

1

1-го листопада виповнюється рік моніторинговому порталу Дозорро. За цей час до спільноти долучилося 20 неурядових організацій, які професійно здійснюють моніторинг та аналіз публічних закупівель. До їх числа входять і представники Інституту аналітики та адвокації.

Рік Дозорро: українці залишили майже 6 тисяч відгуків по закупівлям

Рік Дозорро: українці залишили майже 6 тисяч відгуків по закупівлям

Окрім громадськості, до членів Дозорро-спільноти долучились також і 10 замовників. Вони активно беруть участь у реагуванні на відгуки та аргументують власну позицію.

– Налагодження такої комунікації суттєво заощаджує час на уточнення інформації у замовника, направлення запитів з приводу того чи іншого відгуку. Розширився й сам портал: розробники зібрали для команди Дозорро аналітичні інструменти та, навіть, описали їх функціонал для зручності використання.

Олена Дмитренко, аналітик ІАА

Більше 30 фахівців-аналітиків та юристів щодня проводять на моніторинговому порталі значну частину свого робочого часу. У результаті вони опрацьовують усі відгуки по закупівлям та надають свій експертний висновок щодо наявності чи відсутності порушень під час їх проведення. Один з факторів, що займає багато часу в Дозорро, називають в ІАА – коментарі по закупівлям від анонімів, які часто не містять корисної та фахової інформації.

– Такі відгуки, зазвичай, публікують імпульсивно, не розбираючись в законодавстві про публічні закупівлі. Опрацювання такого типу інформації забирає чимало часу. Не дивлячись на це, Дозорро-спільнота за останні 6 місяців опрацювала більше 3 тисяч закупівель. І багато з них містили в собі порушення різного характеру.

Юрій Нестуля, виконавчий директор ІАА

Станом на сьогодні українці залишили на порталі 5980 відгуків. Детально з успішними кейсами учасників спільноти можна ознайомитись у спеціальному розділі порталу “Медіа“. Там аналітики ведуть блоги, діляться досвідом та поширюють новини про порушення у сфері публічних закупівель.

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

21 липня 2018
20 липня 2018