Результати першого року роботи Руху «Під контролем» на Полтавщині

Трибуна
2017-05-25

25 травня відбулася спільна прес-конференція прокуратури Полтавської області та Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем». На заході підбили підсумки першого року роботи Руху та співпраці з правоохоронцями.

Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року. За рік до боротьби з корупцією серед депутатів та чиновників місцевого рівня долучилося більше 80 регіональних організацій і вивчено 375 випадків зловживання. На Полтавщині Рух «Під контролем» представлений Інститутом аналітики та адвокації.

— У Полтавській області з початку діяльності Всеукраїнського руху «Під контролем» ми зафіксували понад 40 випадків, що ймовірно містять корупційні ризики. Це випадки, де фігурують міські голови та їх заступники, керівники управлінь житлово-комунального господарства, депутати місцевих рад, керівництво комунальних підприємств, — говорить представник Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» на Полтавщині Юрій Ромашко. — Важливо, що теза «корупція не має політичного забарвлення» з кожним місяцем нашої роботи тільки підтверджувалася. За рік ми довели: «не чисті на руку» чиновники і депутати є в усіх без виключення політичних партіях.

Ще у вересні 2016 року Рух «Під контролем» почав активно співпрацювати з Генеральною прокуратурою України. У результаті — правоохоронцями вивчено 319 фактів порушення закону з 20 областей України. З них 175 корупційних випадків повністю або частково підтвердилися, про що свідчать 266 заходів реагування, вжитих правоохоронцями.

— За рік співпраці з «Під контролем» на Полтавщині правоохоронні органи розпочали 10 кримінальних проваджень за фактами корупційних злочинів, склали 14 протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією, — повідомляє Валерій Колос, начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції прокуратури Полтавської області. — Можу стверджувати, що співпраця громадськості і правоохоронців у виявленні корупційних проявів є достатньо ефективною. Зважаючи на результати, вказана взаємодія має непогані перспективи в майбутньому.

Уже у новому для «підконтрольців» році до прокуратури передали ще 84 кейси, 5 з яких сформовано у Полтаві. Підтверджені правоохоронцями корупційні факти можна переглянути на сайті http://control.net.ua. Там же можна і анонімно повідомити про корупцію.

Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: