Реставратор кераміки Тетяна Клименко. Спецпроект “Успішні люди у звичайних професіях”

0

Близько тисячі глиняних, фарфорових, скляних виробів уже повернула до життя Тетяна Клименко, реставратор кераміки Полтавського обласного краєзнавчого музею ім. В. Кричевського. Найбільше любить відновлювати малюнки: підбирати кольори, тонувати, відтворювати втрачений узор.

Відреставроване Тетяною Клименко

Відреставроване Тетяною Клименко

За першою освітою Тетяна Клименко – художник. Реставрацією захопилася, коли побачила, як багато цікавої кераміки зберігається у фондах Полтавського краєзнавчого музею без надії будь-коли бути показаною публіці. Розбиті на скельця, на дрібні уламки, без вінець або ручок, експонатами усі ці тарелі, горщики, глечики та статуетки стати, звісно, не могли. Особливо багато роботи було із “горілим фондом”: керамічними виробами, які постраждали під час пожежі у музеї у часи Другої світової війні.

– Дивитися, як з чорного, закопченого невідомо чого раптом виринає малюнок, набирає властивої йому форми глечик – це гордість, розуміння того, що я корисна. Бо тепер хтось побачить в експозиції оці чашки, знайдені тут, неподалік музею – і знатиме, з якої посудини пили наші предки у XVIII сторіччі, наприклад. Це – наче повертати виробам друге життя, – каже Тетяна Клименко.

Обидва реставратори (кераміки та металу), що працюють нині у музеї, мають третю категорію. Отримати її було непросто. Тетяна Клименко розповідає, що категорійність не визначали багато років. А коли нарешті призначили відповідне засідання, то готуватися до нього треба було дуже ретельно: десятки знімків по кожному етапу реставрації об’єкту, мікро- та макрозйомка, детальний опис… Категорію отримали далеко не всі з 300 претендентів. Більше того, декого з реставраторів її позбавили.

(Більше інформації  про роботу полтавської реставраторки – у нашому сюжеті)

Відео – Сергій Котелевець

21 квітня 2018
20 квітня 2018