Реконструкцію Центру дозвілля у Гоголевому виконали на 80%

Трибуна
2018-10-18

У Гоголевому облаштовують сучасний Центр дозвілля. Реконструкцію колишнього будинку культури виконали на 80%. Об’єкт планують здати в експлуатацію до Дня народження Миколи Гоголя — 1 квітня.

Сьогодні депутати Полтавської обласної ради, начальники профільних управлінь і директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан перевірили хід виконання робіт.

Представники Полтавської ОДА та облради перевірили хід робіт

Реконструкція Центру дозвілля у Гоголевому

За три тижні основні роботи планують закінчити. Зараз там укладають стежки з бруківки, потім встановлять понад 60 ліхтарів. На території заповідника знаходиться озеро. Його береги укріплюють пластиковими шпунтами. Це необхідно, щоб у подальшому їх не розмивало. Роботи планують закінчити у цьому році.

— Наступного року займатимемося технічним забезпеченням: меблі, гардини, освітлення, звуко-технічне обладнання. До кінця цього року ми закінчуємо усі роботи і підключаємо будинок культури до мережі опалення, — говорить Тимофій Голбан.

Тимофій Голбан

Тимофій Голбан

У 2008 році Полтавська ОДА проводила капітальний ремонт будівлі музею Миколи Гоголя. За словами першого заступника голови Полтавської облради Євгенія Холода, депутати щорічно приїздять до заповідника, щоб перевіри стан у якому він перебуває.

— Це місце потрібно розвивати та розбудовувати. Депутати ознайомились і переконались, що роботи йдуть за планом. Я приємно вражений. Крім цього комплексу в нас ще є багато таких місць, які ми маємо розбудовувати, — говорить Євгеній Холод.

На обласній сесії депутати планують додатково виділити 7,5 млн грн на берегоукріплення. За словами депутата Полтавської облради Віктора Скочка, це не останній проект з облаштування чи реконструкції заповідників.

— Це другий етап відродження заповідного музею Миколи Гоголя. Роботи, які проводяться зараз, виведуть заклад на вищий рівень. Ми можемо заявити на більшу аудиторію про це місце. Такі проекти об’єднують обласну раду, тому це вклад кожного депутата. Я дуже вдячний, що ми з депутатами змогли вирішити таке питання, — стверджує Віктор Скочко.

У будинку культури вже закінчуються ремонті роботи. На першому поверсі планують облаштувати зал урочистостей. Там проводитимуть шлюбні церемонії. На другому поверсі обладнають галерею картин та фотографій.

Заповідник стане місцем не тільки для проведення екскурсій, а й для наукової роботи літературознавців, філологів та істориків.

— Це місце стане культурним, туристичним, науковим осередком Полтавщини. Уже зараз розробляються туристичні маршрути. Зараз багато хто знає про письменника Миколу Гоголя. Треба нагадати, звідки він родом. Наша задача — максимально сприяти цьому, — розповідає заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко.

Анатолій Ханко оглядає хід робіт

Анатолій Ханко оглядає хід робіт

На території національного музею-заповідника Гоголя планують облаштувати і готель. Адже у музеї проводять нічні екскурсії з театралізованим супроводом. Уже зараз цей заповідник стає фінансово спроможним. Тому, після реконструкції та благоустрою, працівники музею чекають збільшення туристів не тільки з Полтавської, але й сусідніх областей.

— Полтавщина має безліч цікавих туристичних місць. Приємно бачити злагоджену роботу всіх депутатів, профільних керівників управлінь та департаментів. Розвиваємо такі осередки для наших дітей. Уже в квітні на ювілей Миколи Гоголя відкриємо цей прекрасний заповідник, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко

Прес-служба Полтавської ОДА

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: