Реформа децентралізації: підсумки та перспективи

Реформа децентралізації: підсумки та перспективи

Реформа децентралізації: підсумки та перспективи

Представники Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування представили проміжні результати реформи децентралізації.

За словами організаторів заходу, головним завданням організації є підтримка впровадження реформи децентралізації та інших секторальних реформ уряду на теренах Полтавщини.

— Наразі у Полтавській області нараховується 46 ОТГ, з яких 44 мають прямі міжбюджетні відносини. Документи ще по двох ОТГ — Новоселівській та Дмитрівській — знаходяться в ЦВК, — повідомила директор Центру Ірина Балибіна.

Також вона зазначила, що з 503 місцевих рад 169 увійшли до 46 ОТГ. Відповідно наразі 60% населення області мешкають в об’єднаних громадах. Тоді як самі ОТГ покривають лише 32% площі області.

У 25 ОТГ мешкають менше 5 тисяч осіб, тоді як у трьох найбільших налічується більше 15 тисяч мешканців. Також в області сформовано 9 громад з населенням до 15 тисяч та 11 — до 10 тисяч мешканців.

— Громади до 5 тисяч знаходяться під питанням: чи зможуть вони себе фінансово утримуватись, і чи війдуть до кінцевого плану Полтавської області, — говорить Ірина Балибіна.

У дванадцяти районах області ОТГ охоплюють понад 50% територій. Проте є й такі, де за цей час не було сформовано жодної громади — Диканський, Котелевський, Оржицький.

Згідно зі статистичними даними Центру, у загальному рейтингу областей Полтавщина займає 19 місце за темпами та обсягами створених ОТГ. Підсумовуючи свою доповідь, Ірина Балибіна зазначила, що більшість об’єднаних громадах Полтавщини водять до ТОП-100 по Україні.

— Головною складовою успішної громади є стратегія. Маючи правильно розроблену стратегію, ОТГ знає куди слід рухатись, як використовувати кошти та має підтримку мешканців, — додав радник з регіонального розвитку Вадим Штефан.

Також він зазначив, що наразі перед громадами гостро постає питання раціонального використання коштів. При цьому стратегічно громади повинні об’єднувати зусилля з підприємцями для створення нових робочих місць. Так на теренах області розроблено та впроваджено 6 стратегій розвитку, в результаті реалізації яких частина ОТГ отримали додаткове фінансування від агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

При цьому основними напрямками є: охорона здоров’я, освіта, соціальний захист та надання адміністративно-муніципальних послуг.

— Нові місцеві вибори проводитимуться вже за новою територіальною основою, — заявив радник з комунікацій Юрій Ісаєв.

На думку представників центру, принципи децентралізації повинні позитивно вплинути на фінансову незалежність на місцях.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: