Реалізація проекту «Територія Майдану» у Полтаві: тендери, проблеми

Ще у 2016 році журі конкурсу «Територія Майдану» оголосили переможців. Перше місце посів проект полтавської ГО «City lab». Саме на його реалізацію вже вдруге оголошують тендер.

Проект реконструкції площі перед Полтавською ОДА розробляли полтавська ГО «Citylab» та студія ландшафтної архітектури KOTSIUBA. Перший тендер на побудову Департамент будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА оголосив ще 18 жовтня з вартістю 82 706 458 гривень.

В цих торгах є декілька особливостей. Розглянемо їх:

  1. Зниження вартості робіт, запропонованих ПРАТ «ПІВДЕНСПЕЦБУД» з 82,7 млн грн до 10 тис. грн.

– Періодично учасники роблять помилки під час аукціону. Зазвичай ціна змінюється на порядок, тому можна зрозуміти, яку ціну хотів виставити учасник, але помилково зробив її менше. Буває і випадково пишуть, як в даній закупівлі. Такі помилки можуть принести учасникам певні незручності, особливо при наявності забезпечення тендерної пропозиції, – пояснює Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».

  1. Пропозиції першого та другого учасників відхилили за рядом законних причин. Але коли на розгляді знаходився останній учасник, ТОВ «МАРК СТРОЙ», замовник скасував торги через неможливість усунення порушень. При цьому у протоколі відміни торгів більш детально розписана причина, а саме перебування учасника на розгляді 12 днів.
Розгляд учасників

Розгляд учасників

Ми поцікавилися у директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофія Голбана, чому сталася така ситуація з розглядом учасника:

– Після оприлюднення протоколу ТОВ «Майстер-Буд» подав скаргу на відхилення своєї пропозиції. Але зробив це лише на сайті, не звернувшись до АМКУ. Prozorro не має функціоналу, щоб ми це звернення прийняли чи відхилили. Адже протокол вже був оприлюднений. З першим пунктом скарги ми погодилися, але всі інші не могли прийняти. Тому написали запит до АМКУ, адже мали якось на це відреагувати. Потім закінчилося 10 днів на розгляд наступного учасника, тому процедуру довелося відмінити, – пояснює Тимофій Голбан.

Вимога ТОВ «Майстер-Буд»

Вимога ТОВ «Майстер-Буд»

– Учасник подав не скаргу, а вимогу саме на замовника. При цьому файл з вимогою містить звернення саме до Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА. До того ж, у будь-яких випадках, коли не вистачає часу на розгляд пропозиції учасника, замовник може подовжити період розгляду пропозицій ще на 15 днів. Цього часу вистачило б на розгляд вимоги і на перевірку останнього учасника, – зазначає Олександр Довгошей.

26 листопада Департамент оголошує торги вдруге. Свої пропозиції опублікували три учасники. Серед яких двоє – з попереднього тендеру:

Учасники другого тендеру

Учасники другого тендеру

ПРАТ «ПІВДЕНСПЕЦБУД» (Харків),  ТОВ «МАЙСТЕР-БУД» (Дніпро), ТОВ «Метрокуб» (Харків). Варто зазначити, що кінцевим строком подання пропозицій було 11 листопада, на наступний день о 12.55 мав відбутися аукціон. Цікаво, що усі три учасники подали свої документи в один день, з невеликою різницею в часі: перший учасник – 18:17, другий – 15:35, третій – 15:48.

Період подання пропозицій у цій закупівлі почався 26 листопада та складав 16 днів. Тож учасники могли подати документи в будь-який день з цього періоду. Звісно при умові, що в них готові всі розрахунки. Тому ми перевірили по наявним датам, коли учасники підготували документи: ТОВ «МАЙСТЕР-БУД» зробив це ще 5 грудня. Хоча банківську гарантію отримав 11 грудня. ПРАТ «ПІВДЕНСПЕЦБУД» навпаки, отримав банківську гарантію на початку грудня, інші документі підготував в останній день. У ТОВ «Метрокуб» відсутня банківська гарантія і вихідні дати на документах.

–  Звісно, нема нічого протизаконного в тому, що всі учасники подали пропозиції в останній день. Але при цьому двоє учасників вже мали документацію для цих самих торгів. Тому час потрібен був тільки для розрахунків нової ціни та отримання банківської гарантії. З огляду на те, що ПРАТ «ПІВДЕНСПЕЦБУД» отримав банківську гарантію 4 грудня, незрозуміло, чому вони подали пропозицію останнього дня, – говорить Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».

Наразі договір уклали з дніпропетровською компанією ТОВ «МАЙСТЕР-БУД» за 79 638 571 гривню. Роботи мають виконати до 30 червня 2019 року.

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Все як завжди, що тут страноого????Це ще когось удівляє?

2018-12-15
Дрен
Відповіcти
0

Невже у Полтаві білльше нема на шо витратить 82 млн. грн? В нас усе добре?

2018-12-15
Олекса
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: