Рада ввела “листи щастя” за порушення правил парковки

Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів».

стоп

За ухвалення відповідного законопроекту №5364 у другому читанні проголосувало 237 народних депутатів, повідомляє БізнесЦензор.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про дорожній рух», «Про національну поліцію» і «Про страхування».

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, документ розроблений з метою створення системи паркування в Україні, яка буде зручною для учасників дорожнього руху, а також забезпечить невідворотність відповідальності водіїв транспортних засобів за порушення правил парковки, зупинки та стоянки.

Проект, серед іншого, передбачає внесення зміни до статті 14-2 КУпАП, які полягають у створенні законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом введення фото-, відеофіксації правопорушень.

Також пропонується ввести адмінвідповідальність особи, на яке зареєстровано транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, які не мають такого права.

Зокрема, передбачені штрафи за несплату вартості послуг з користування послугами платного паркування в двадцатикратном розмірі від вартості однієї години послуги.

Відповідно до закону, постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

В такому випадку постанова про штраф буде надіслано рекомендованим листом на поштову адресу, вказану при реєстрації автомобіля, і буде вважатися врученим через три дні. При цьому, в разі повернення листа, постанова також буде вважатися врученим, що введено для перешкоджання ухилення від штрафів. При цьому, власник авто зможе перевірити ці дані через інтернет.

При цьому контролюючі органи повинні залишати копію постанови чи повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки / відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

Ряд нововведень також передбачений для власників авто на Єврономер. Так, штрафувати за зафіксовані в автоматичному режимі порушення на такому автомобілі будуть особа, яка ввезла транспортні засіб на територію України. Постанова про штраф водіям таких автомобілів з іноземним громадянством вручатиме Держприкордонслужба.

У той же час нова стаття 265-4 КУАП наділяє повноваженнями уповноважених місцевою владою інспекторів з паркування з розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу шляхом евакуації та доставки для зберігання на спеціальний майданчик. При цьому інспекторам з паркування забороняється приймати грошові кошти в готівковій формі в рахунок оплати вартості таких послуг і / або в рахунок оплати штрафів, накладених на місці вчинення правопорушення.

Змінами до законів «Про дорожній рух» та «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень МВС України пропонується віднести ведення Реєстру адміністративних правопорушень в сфері безпеки дорожнього руху, надання доступу до ресурсів цього Реєстру та уповноваж залучати до адміністративної відповідальності за відповідні правопорушення.

Також затверджуються вимоги щодо обладнання та функціонування майданчиків для паркування автомобілів. Впроваджується в межах відповідного населеного пункту автоматизована система контролю оплати парковки.

Закон вступає в силу через 180 днів з дня його опублікування.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: