Рада розгляне кримінальну відповідальність за заперечення агресії РФ

Верховна Рада включила в порядок денний сесії законопроект, яким передбачається запровадження кримінальної відповідальності за публічне заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України.
Рада розгляне кримінальну відповідальність за заперечення агресії РФ

Рада розгляне кримінальну відповідальність за заперечення агресії РФ

Про це повідомляє Укрінформ. Відповідне рішення було ухвалено з четвертої спроби, за нього проголосували 227 депутатів при мінімально необхідних 226.

Проектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 442-1 «Публічне заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України», в якій передбачається кримінальна відповідальність за публічне заперечення факту воєнної агресії Російської Федерації до України, а так само виготовлення і розповсюдження матеріалів з таким запереченням.

Також пропонується надати право здійснювати досудове розслідування злочину, передбаченого статтею 442-1 Кримінального кодексу України, слідчим органам безпеки України.

Таке запереченням має каратися штрафом від трьох (51 000 грн) до десяти тисяч (170 000 грн) неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п’яти років. Ті самі дії, вчинені службовими особами або якщо вони вчинені повторно, – караються позбавленням волі на строк до п’яти років.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: