Публічні закупівлі: на Полтавщині уклали договір з пов’язаними особами

Трибуна
15:10 | 01 жовтня 2018
0

Про це повідомляють в Інституті аналітики та адвокації. У закупівлі відділу освіти Лохвицької РДА брали участь два підприємства, власником яких є одна особа.

Публічні закупівлі: на Полтавщині уклали договір з пов'язаними особами

Публічні закупівлі: на Полтавщині уклали договір з пов’язаними особами

Учасники:

  • ТОВ “АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ”;
  • ТОВ “ЕНЕРДЖІ СЕРВІС КОМПАНІ”.

Переможець:

  • ТОВ “АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ”.

Особливості:

Обидві компанії подали тендерні пропозиції однієї вартості, з різницею 20 хвилин. У таких випадках система визначає переможцем учасника, який подав пропозицію раніше за інших.

При цьому учасник ТОВ “ЕНЕРДЖІ СЕРВІС КОМПАНІ”, який подав пропозицію другим, (відповідно. вона не розглядалась замовником) мав не повний пакет документів. Перевірка через ЄДР показала, що керівником і власником ТОВ “ЕНЕРДЖІ СЕРВІС КОМПАНІ” є Мельник Ігор Сергійович. Який також є співвласником ТОВ “АЛЬТ-ТЕПЛО-СИСТЕМИ”. Що прямо вказує на пов’язаність учасників між собою.

Стаття 6 для статті про теплопостачання— У статті 17 п. 7 ЗУ “Про публічні закупівлі” вказано, що замовник має відмовити підприємствам в участі або відхилити пропозицію у випадку, якщо вони пов’язані між собою або замовником, – розповідає аналітик ІАА Олександр Довгошей. – Для цього достатньо перевірити дані про керівників та власників фірм-учасників за допомогою ЄДР або “YouControl”.

Спеціалісти ІАА зазначають, що у цій закупівлі даних з ЄДР достатньо для відхилення учасників.

— Також при створенні тендерної документації для замовника передбачена можливість вимагати від учасників торгів інформацію, яка не є кваліфікаційними критеріями та не відноситься до предмету закупівлі, — пояснює керівник напрямку моніторингу закупівель ІАА Поліна Колганова. – Мова про установчі документи: статут та накази про призначення керівних осіб фірми-учасника.

Якщо замовник не впевнений в інформації, яку надав учасник закупівлі, то завжди є можливість звернутися за підтвердженням даних до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенцій (стаття 28 ЗУ “Про публічні закупівлі”).

У цій закупівлі обидва учасника надали статут, у якому видно спільного власника. Тому укладений договір можна в судовому порядку визнати недійсним.

Статут 1

Статут 2

Спеціалісти рекомендують замовникам уважно перевіряти учасників закупівлі за всіма пунктами ст. 17 та, особливо, на пов’язаність.

В ІАА вже надіслали лист щодо ознак порушення до контролюючих органів.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) — найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

Трибуна
15:10 | 01 жовтня 2018
0
Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: