Обласна рада обговорила співпрацю з Державним фондом регіонального розвитку

0

Про те, як не наступити на одні й ті ж граблі, першого лютого, обговорювали депутати та представники комунальних підприємств на нараді. Головною темою якого стало – фінансування інвестиційних програм житлово-комунального господарства Полтавської області за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР).

1

ДФРР є однією з умов прискорення соціально-економічного розвитку регіонів, переведення державних інструментів розвитку регіонів на нову основу, відхід від старої практики фінансування виключно будівництва все нових об’єктів. Створення ДФРР дозволяє започаткувати фінансування проектів регіонального розвитку на конкурсній основі та відповідно до регіональних стратегій розвитку та планів заходів з їх реалізації.

2

Такою можливістю більшість комунальних підприємств Полтавщини не скористалися у попередньому році і не подали програму на ДФРР, тому коли постало питання про виділення коштів, виникла проблема. До Фонду  регіонального розвитку подавалося тільки два об’єкта: КП «Полтававодоканал» через управління капітального будівництва, та Водозабір №4 (на реконструкцію 1 та 2 свердловин). Вони були подані на 2016 рік, однак не пройшли. Заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло зазначив, що в цьому році надавали пріоритет не енергоефективним заходам, а проектам від об’єднаних громад.

Тож щоб не наступити на ті ж граблі на нараді наголосили, що до березня місяця потрібно встигнути подати програми, щоб у наступному році було все підготовлено.

Про те, що у нас обмаль коштів всі знають. Комунальні підприємства не отримували достатнього фінансування для розвитку. Просто сидіти і чекати , це неправильне рішення. Деякі підприємства працюють у цьому напрямку, щоб залучити кредитні кошти, кошти грантів та з ДФРР. Без цих коштів ми підприємства в нормальний стан не приведем.

Про додаткове фінансування – настрій наших депутатів ви знаєте, більшість із них не з Полтави, тому вони одразу піднімуть питання «Чому містам ми даємо гроші, а селищним радам – ні?». Тож власними силами потрібно буде виходити із ситуації. Дуже важко буде виділити гроші з обласного бюджету на комунальні підприємства. Тож повинно бути співфінансування – гранти, кредити, з допомогою обласної ради, якась частка буде виплачена, – сказав заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло.

У 2015 році в рамках реалізації Стратегії з коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) фінансувалося 24 проекти у Полтавській області на загальну суму 112,97 млн.грн. Держава виділила 78,5 млн. грн. на реалізацію проектів, внесок місцевих громад становив 34 млн.грн.

Найбільшими проектами стали: будівництво ІІІ черги обласного протитуберкульозного диспансеру с. Супрунівка Полтавського району (67,6 млн.), реконструкція мосту через річку Хорол, м. Миргороді (12 млн.), реконструкція будівлі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 м. Лубни (6,8 млн.), створення на базі існуючого комунального підприємства кущового підприємства для надання якісних житлово-комунальних послуг мешканцям суміжних сільських громад Ковалівська сільська рада (5 млн.), реконструкція блоку Горбанівського геріатричного пансіонату, с. Горбанівка (4,9 млн.).

Олена Костиря

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018