Проїзд по 8 грн? Яким буде новий тариф?

3

У Полтавській міськраді перевізники знову вимагали підвищення вартості проїзду. Сьогодні з ранку на апаратній нараді міськвиконкому перевізники влаштували страйк.

Єдиною вимогою було підвищення тарифу на проїзд до 8 грн. На думку перевізників, це мінімальна економічно доцільна ціна, адже за останні місяці вартість пального та запчастин значно зросла.

— Для нас це не вигідно. З витратами на дизпальне та запчастини ми вже йдемо у мінус, а не заробляємо. Ми змушені скоротити кількість автобусів на 20%, — говорить один з перевізників.

— Через популізм влади та політичний піар ми не можемо покращувати свій сервіс та транспорт, — додає інший.

— А ви проїдьте з нами хоча б один день в холодному автобусі, і ми подивимось, як ви за 4 грн працюватимете, — пропонує власниця кількох маршруток.

Тариф у 4 грн — це рішення суду, яке було виконано, наголошує секретар міської ради Олександр Шамота.

— Незаконно піднятий до 5 грн тариф був скасований. Якщо у вас є претензії по вартості газу, ви можете таким самим чином вимагати від влади та постачальників знизити його вартість через суд. Тариф 4 грн буде діяти до тих пір, поки не буде прийнято новий. Тариф 8 грн — це ваші мрії. Такого тарифу не буде. Я вкотре переконуюсь у правильності прийнятих нами рішень щодо комуналізації даного сектору економіки. Тому місто повинно придбати кілька десятків автобусів, аби позбавитись від монополістів, — говорить Олександр Шамота.

— А ви попрацюйте за 100 грн, — невдоволено лунає з боку перевізників.

Обговорювати питання варто окремо, певен заступник Полтавського міського голови Олексій Чепурко.

— Давайте ви визначите 3-4 представників, і після закінчення апаратної наради ми з ними зустрінемось і обговоримо всі ваші проблеми. Я вас розумію, але є спеціальний механізм підняття вартості проїзду — регуляторний акт. Це довготривалий процес — 2-3 місяці. Якщо вам є що сказати — проходьте на моє місце та розкажіть цим людям, як ви за раз піднімете вартість проїзду. Якщо підняти рішенням виконкому, то його знову скасує суд. Тому я знову пропоную окремо зустрітись та все обговорити. Підняти тариф на сьогоднішній день — нереальна історія. Проте ми готові поглянути на ваші розрахунки та взяти їх до уваги. Ваші претензії абсолютно обґрунтовані, і ви маєте право заробляти гроші на цьому бізнесі. Ми розуміємо що єдине вирішення — це підняття тарифу, — прокоментував ситуацію Олексій Чепурко.

Також, посадовець вкотре зазначив, що на його думку, 100% відшкодування проїзду пільговикам — це шлях у нікуди. Він нагадав, що вже кілька разів пропонував залишити безкоштовні перевезення пільговиків лише у комунальному транспорті, або ж переглянути відсоток відшкодування. Адже наразі коштів на перевезення пільговиків вистачить лише до січня 2019 року.

Натомість перевізники наполягають на терміновому підвищенні тарифів.

— Ми не можемо чекати місяць, два три. В нас вже водії відмовляються виїжджати на маршрут. Багато з них звільняються та їдуть на заробітки закордон. Якщо не підняти тариф, то нікому буде кермувати, — говорить представник одного з перевізників.

Але Олександр Шамота залишався невблаганним.

— Є процедура прийняття рішення, і вона буде обов’язково дотримана. Нагадую, що незаконне підняття тарифів перш за все вдарить по вам — якщо завтра буде прийняте рішення про підвищення, то в силу вступить штраф 30% від оберту, — підкреслив він.

На що отримав обіцянку взагалі зупинити весь громадський транспорт міста.

— З завтрашнього дня транспорт стане, — пообіцяв один з перевізників.

Якщо міська влада та перевізники не знайдуть спільної мови, то вже завтра на полтавців очікує новий транспортний колапс. На деяких маршрутах вже з’явились повідомлення про скорочення кількості транспорту, що вже викликало шквал обурення у соцмережах.

На противагу погрозам перевізників, частина автовласників вже запустила акцію #підвезу, в рамках якої небайдужих водіїв закликають пропонувати підвезти людей на зупинках міського транспорту. Зазначимо, раніше такі акції влаштовували у Тернополі та Черкасах, де перевізники хотіли підняти тарифи на перевезення до 8 грн.

15 февраля 2019
14 февраля 2019
13 февраля 2019