Протидія ВІЛ/СНІД на Полтавщині: від обласної до районних цільових програм

0

2 жовтня 2015 року на Полтавщині прийняли «Обласну цільову Програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018». Логічним продовженням справи стало обговорення прийняття документу на рівні районів.

IMG_5035[1]

26 листопада відбулася робоча зустріч  за участі головних лікарів Центральних районних лікарень та центрів первинної медико-санітарної допомоги Полтавської області.

Медики та фахівці неурядових організацій обговорили особливості реалізації «Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.», та визначили ряд ключових завдань, методів виконання та шляхів ресурсного забезпечення районних Програм, які мають стати логічним продовженням документу обласного рівня.

Проект «Реформа ВІЛ-послуг у дії» надавав технічну підтримку на етапі розробки Обласної цільової програми. Пріоритетні цілі та завдання на майбутнє – зробити полтавський досвід кращим і розповсюдити його на інші регіони України, – зазначила Марія Маковецька, cтарший радник з адвокації та розвитку партнерства проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Основними завданнями районних програм має стати забезпечення можливості доступу до діагностики та лікування.

Окрему увагу приділили питанню організації технічної підтримки в ході розробки «Районних цільових Програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки» та забезпеченню адвокаційного супроводу програм на рівні обласної влади.

В умовах широкого розповсюдження ВІЛ-інфекції та обмеженого доступу до ресурсів наше завдання — скоординувати зусилля всіх партнерів. Щоб запобігти розповсюдженню інфекції треба співпрацювати разом і медикам, і владі й громадським організаціям. Ми відпрацьовуємо основні механізми та обсяги технічної допомоги в ході розробки та реалізації районних програм, щоб ефективно протидіяти епідемії, – сказав виконавчий директор Благодійної організації «Світло надії» Максим Демченко.

Головний лікар Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Оксана Даниленко наголосила на особливостях організації роботи з групами ризику з метою раннього виявлення ВІЛ-інфекції та надання спеціалізованої медичної допомоги в контексті реалізації Програми.

– Ми повинні зробити все необхідне, щоб Програма була реалізована в повному обсязі, оскільки цей документ – план конкретних дій, що зупинити епідемію ВІЛ/СНІДу в області. І одне із завдань – наблизити послуги з профілактики та лікування ВІЛ до пацієнтів, – зазначила фахівець.

Фахівці наголосили, що «Обласна цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 рр.» – це план конкретних дій, спрямованих на протидію епідемії ВІЛ/СНІДу. По суті вона є планом перехідного періоду для забезпечення сталості ВІЛ-послуг у зв’язку з припиненням фінансування з боку Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в 2017 році і поступово переходу на фінансування послуг з профілактики, лікування, догляду та підтримки за рахунок місцевих бюджетів.

Прес-служба БО “Світло надії”

14 липня 2018
13 липня 2018