Протест бійців АТО дав свої перші результати

1

Полтавські бійці повертаючись із зони АТО змушені продовжувати боротися за свої права, однак вже із місцевою владою за пільговий проїзд.

nw_dscn92181

25 січня у Полтаві депутати під тиском ветеранів АТО були змушені провести нараду за участі громадськості щодо проблеми відшкодування пільгових пасажирських перевезень на міжміських та міжобласних маршрутах. Адже за два дні до того бійці зупинили роботу головного автовокзалу міста та перекрили рух на трасі Київ – Харків, намагаючись привернути увагу чиновників і громади до критичної ситуації із реалізацією пільгового права на проїзд учасникам бойових дій.

Щоб вирішити складну ситуацію облдержадміністрація спільно з обласною радою запропонували ввести програму адресної допомоги. Згідно якої пільговикам відшкодовуватимуть проїзд в міжміському та міжобласному транспорті на відстань понад 50 кілометрів. Кількість поїздок – обмежена, передбачено 50 квитків на кожного пільговика протягом року. Гроші повертаються протягом 10—15 днів. За відшкодуванням можна звернутися протягом року, повернути кошти одразу за кілька квитків.

Чи вдалося бійцям АТО досягнути бажаного та чи діє пільгове право на проїзд насправді, розповів журналістам «Трибуни» Олександр Алієв, головний спеціаліст Державної служби у справах ветеранів війни в Полтавській області

– З часу проведення акції, до мене не надійшло жодного звернення відносно того, що учасника АТО не повезли на пільгових умовах. До акцій протесту зазвичай в день надходило близько 8-ми звернень зі скаргою. Також, у мене працює сестра на автостанції АС-3, котра розповіла, що їм прийшло розпорядження впускати пільговиків та бійців в транспорт та безкоштовно вести, – поділився Олександр Алієв.

Нагадуємо, що 26 січня активісти Полтавського осередку Всеукраїнської громадської організації «Товариство ветеранів АТО» оголосили про припинення акцій привернення уваги до невиконання закону України про пільгові перевезення, пільгових категорій громадян. І в разі відсутності дій з боку влади акції протесту будуть поновленні, до того часу активісти просять пільговиків утриматися від акцій з приводу порушення прав пільговиків перевізниками до 03.02. Також вони закликали своїх побратимів утриматися від подібних заходів у подальшому.

Олена Костиря

Коментувати

1 Коментар
Валентина
• 12:15 | 01 лютого 2016

якось так некоректно вирішується дане питання…

Відповіcти
19 березня 2018