Прокуратура Полтавщини вимагає повернути державі незаконно орендовану водойму

2

Прокуратурою Полтавської області пред’явлено позовну заяву з вимогою повернути державі водний об’єкт площею 9,5 га, який Диканська РДА незаконно надала підприємцю в оренду, у тому числі, без проведення аукціону.

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути державі незаконно орендовану водойму

Прокуратура Полтавщини вимагає повернути державі незаконно орендовану водойму

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

«У 2014 році голова Диканської райдержадміністрації уклав з фізичною особою – підприємцем договір оренди земельної ділянки в комплексі з водним об’єктом загальною площею 9,5 га, вартістю 415 тис. грн, яка знаходиться на території Диканського району, для рибогосподарських потреб«, – зазначають у прес-службі.

Відповідно до вимог Законодавства України райдержадміністрації, підприємці не мають права розпоряджатись за межами населеного пункту водними об’єктами для рибогосподарських цілей. Такими повноваженнями наділялась Полтавська ОДА.

Отже, голова РДА вийшов за межі наданих повноважень в галузі земельних відносин, укладаючи з порушенням вимог законодавства договір оренди про передачу в користування фізичній особі – підприємцю водний об’єкт разом із земельною ділянкою площею 9,5 га.

З метою усунення виявлених порушень, прокуратура на захист інтересів держави направила до суду позов про визнання недійсним договору оренди та повернення до державної власності спірної земельної ділянки з водним об’єктом.

Наразі суд відкрив провадження по справі та призначено до розгляду.

16 февраля 2019
15 февраля 2019