Програму “Доступні ліки” на Полтавщині реалізують здебільшого комунальні аптеки

Однак, заявляють у Департаменті охорони здоров’я Полтавської області, процес укладення договорів між розпорядниками коштів (медзакладами) та аптеками триває.

Доступні ліки

Доступні ліки

У програмі «Доступні ліки» на Полтавщині найактивніше бере участь комунальне підприємство «Полтавафарм». Воно має широку мережу аптек, тож реалізація державної програми, фактично, відбувається у всіх районах Полтавської області. Комерційні аптеки активної участі у програмі поки що не беруть. Хоча процес обговорення та укладення договорів із ними наразі триває, кажуть у Департаменті охорони здоров’я області.

– Для здійснення відпуску лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню, суб’єкти господарювання звертаються до розпорядників бюджетних коштів із заявою про укладення договору про відшкодування вартості лікарських засобів. Розпорядники бюджетних коштів (ними визначені центри первинної медико-санітарної допомоги) формують на підставі укладених договорів перелік суб’єктів господарювання, що здійснюють відпуск лікарських засобів. Формування зазначеного переліку здійснюється без надання преференцій окремим суб’єктам господарювання, – пояснив мехіназм заступник директора ДОЗ Ігор Куделич.

Окрім аптек КП «Полтавафарм», у часть у програмі на Полтавщині беруть: у Кременчуці – КП «Аптека №90», у Горішніх Плавнях – міжлікарняна аптека, центральна міська аптека, аптечні пункти при МСЧ ПрАТ Полтавського гірничо-збагачувального комбінату та у с.Дмитрівка; у Лубнах – ТОВ фірма «Радій ЛТД» та ФОП Піддубний К.Ю.; у Кобеляках – ТОВ МК «Іріс»; у Лохвицькому районі – аптечні пункти №№ 1, 3, 5, 6, 36, 117, 122; у Миргороді – ТОВ «СП-Сервер»; уХорольському районі – аптечний пункт №№1,2, 137, 113.

Ознайомитися з повним переліком атечнх закладів, що на цей момент уклали угоди про участь у програмі «Доступні ліки», включно з їхніми адресами, можна на сайті ДОЗ Полтавської області.

Нагадаємо, що за програмою «Доступні ліки» держава відшкодовує вартість происаних лікарем препаратів від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету 2 типу.

З 1 квітня 2017 року сімейні лікарі, дільничі терапевти вже почали виписувати ліки за міжнародним непатентованим назвам (основними діючими речовинами). Аптеки, у свою чергу, почали отримувати від виробників/імпортерів ліки згідно з визначеним реєстром лікарських засобів.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: