Профтехосвіта Полтавщини фінансуватиметься з обласного бюджету

0

Лише 10 професійно-технічних закладів у Полтавській області фінансуватимуться за рахунок міського бюджету. Йдеться про професійно-технічні училища, що знаходяться у Полтаві. Решту 27 утримуватимуть коштом обласного бюджету. Про це під час щотижневої апаратної наради розповіла т. в. о. директора Департаменту освіти та науки Галина Власюк.

bb3ebe6d-f967-483a-9584-a1aa1bdbe723

— Відповідно до статті 27 Закону «Про державний бюджет» діяльність професійно-технічних закладів у 2016 році мала б здійснюватися на основі фінансування місцевих бюджетів, — нагадала Галина Власюк. — Із 42 навчальних закладів області з державного бюджету мали фінансуватися лише 5 — це навчальні центри при установах виконання покарань та виховних колоніях. Решта 16 — з обласного бюджету, 21 — з бюджетів міст обласного значення. Для обласних та міських бюджетів видатки на утримання таких закладів означали б додаткове фінансове навантаження. Згідно нашого аналізу, переважна більшість міських рад змогла б профінансувати ці навчальні заклади максимум на період до трьох місяців.

Спроба перекласти фінансування на плечі місцевих бюджетів, за словами Галини Власюк, призвела б до непоправних наслідків: руйнування системи профтехосвіти в регіоні, закриття навчальних закладів, скорочення робочих місць до 2 тисяч педагогічних працівників і зростання молодіжного безробіття. 4 лютого Верховна Рада таки внесла зміни до держбюджету та бюджетного кодексу щодо фінансування профтехосвіти. Згідно з ними, профтехосвітні заклади, що знаходяться в обласних центрах, фінансуватимуться за рахунок міського бюджету, а решта — з обласного. Крім того, передбачена субвенція на отримання середньої освіти та субвенція на підтримку навчання робітничих кадрів.

— Цими законопроектами проблема не вирішена, а перенесена з одного поля на інше — з бюджету міст обласного підпорядкування на обласний бюджет, — прокоментував директор Департаменту фінансів Павло Кропивка. — Той факт, що області дещо збільшили фінансовий ресурс — додали майже 50 мільйонів гривень (освітня субвенція і субвенція на підготовку робітничих кадрів), питання не вирішує, бо на фінансування цих закладів потрібно не менше 80 мільйонів. Так що дефіцит залишається. Проблема не вирішена ще й тому, що на сьогодні так і не прийнято закон «Про професійно-технічну освіту».

Що стосується 27 навчальних закладів, які фінансуватимуться з обласного бюджету, то на них, за словами Галини Власюк, чекає модернізація. Йдеться про укрупнення та об’єднання навчальних закладів зі збереженням бази та без перепрофілювання.

— Враховуючи територіальну близькість, попит на професії ми пропонуємо у Кременчуці, де зараз діють 6 закладів, створити три укрупнені, — пояснила Галина Власюк. — З них два готуватимуть представників робітничих професій для промисловості, один — у сфері обслуговування.

У сусідньому Комсомольську два профтехучилища пропонують об’єднати у один багатогалузевий навчальний заклад. По одному такому ж закладу, які готуватимуть переважно фахівців у царині сільського господарства, планують створити у Гадячі (об’єднають 4 профтехучилища — по два з Гадяцького та Лохвицького районів), у Зінькові, Миргороді, Хоролі, Лубнах та Решетилівці.

Прес-служба Полтавської ОДА

Коментувати

20 березня 2018