«Профанації громадських активістів». Євген Положій про розвиток неурядових організацій в Україні

Письменник Євген Положій презентуючи у Полтаві свої книги, висловив думку з приводу змін, які за останні два роки сталися у громадському житті країни.

«Профанації громадських активістів». Євген Положій про розвиток неурядових організацій в Україні

«Профанації громадських активістів». Євген Положій про розвиток неурядових організацій в Україні

13 грудня в бібліотеці Полтавського університету економіки й торгівлі відбулася презентація книг сумського письменника Євгена Положія «Іловайськ» та «5 днів, 5 секунд». Частково ці твори торкаються актуальної теми активізації громадянського суспільства в Україні. Журналісти «Трибуни» вирішили запитати у письменника про те, як він бачить зміни, що сталися у діяльності громадських організацій та активістів.

Євген Положій зауважив, що йому бачиться багато профанації та фальшу в діяльності неурядового сектору:

– На перший погляд це просте запитання, бо хочеться сказати, що всіх стало більше, все стало краще, але я от дивлячись, як працюють громадські організації в Сумах, і розумію, що в їх діяльності дуже багато профанації. Багато людей, які вигукують різні гасла, є громадськими активістами, тепер вже сидять у різних атестаційних комісіях, підприємствах, управліннях. Особистий рівень їхнього життя стрімко зростає. Я, нажаль, не можу радіти таким змінам. З іншого боку є чимало чесних активістів, які продовжують робити хороші справи. Це складний процес, загалом.

Довідка: Євген Положій — український письменник, журналіст, головний редактор кількох часописів. Син письменника Віктора Положія.

«Іловайськ» – книга про мужність і боягузтво, про подвиги та зраду, про неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів. Це книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.

– Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, роман побудований на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими, – розповідає літературний портал «Читомо».

П’ять секунд, п’ять днів, п’ять років, вічність — такий часовий алгоритм нового роману Євгена Положія. Головний герой, який все життя — у Вільних профспілках, на обох Майданах — бореться за справедливість, зрештою, коли починається війна, йде на фронт і там потрапляє в «Іловайський котел».

– Ця книга є продовженням книги «Іловайськ». Сюди увійшла приблизно половина інформації, яку я зібрав минулого разу. Ці історії мали більший обсяг і не були закінченими, як мені тоді здалося, і в формат «Іловайська» вони якось не поміщалися. Я вирішив, що трохи почекаю, щоб написати окрему книжку. Так і сталося. Я обʼїздив дуже багато міст України, мав багато зустрічей. Улітку нарешті мені вдалося розговорити прототипа головного героя книги Бойченкова – Віталія Бунчикова.

Це людина з Кривого Рогу, боєць батальйону «Кривбас». Він досить детально розповів, що з ним сталося. Його історія й лягла в основу головної сюжетної лінії, яку можна означити як «5 секунд», – розповів письменник журналістам «Трибуни».

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: