Проекти рішень: мешканців Полтавщини не повністю інформують щодо можливих змін у місті

2

Коаліція «Прозорі ради» дослідила оприлюднення публічної інформації органами місцевого самоврядування, а саме проектів рішень рад. Серед проаналізованих: Полтавська, Кременчуцька, Миргородська міські ради і Полтавська обласна.

Проекти рішень: мешканців Полтавщини не повністю інформують щодо можливих змін у місті

Проекти рішень: мешканців Полтавщини не повністю інформують щодо можливих змін у місті

Проект рішення ради – документ, який регулює майбутні зміни у житті міста.

– Згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації», проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш 20-ти робочих днів до дати розгляду з метою прийняття. Від цього залежить поінформованість громадян про майбутні зміни. – пояснює юрист ІАА, Вячеслав Курило.

Окрім аналізу нормативно-правових актів члени коаліції «Прозорі ради» вивчають їх виконання органами місцевого самоврядування.

Аналітики з’ясували, що жодна з досліджених рад не оприлюднює проекти рішень на сайті за 20 робочих днів до дати розгляду – так як це мало б бути згідно із діючим законодавством. На всіх порталах є дати оприлюднення інформації. На сайті Полтавської обласної ради відсутній архів проектів з попередніх сесій.

Жодна з рад в повній мірі не дотримується чітких вимог щодо завчасного оприлюднення усіх даних. Це впливає на здатність громадян контролювати та брати участь в житті міста. Інститут аналітики та адвокації, як член коаліції «Прозорі ради» буде звертатися до відповідних рад з метою впровадження практики оприлюднення всіх проектів рішень ради за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

 Пресс-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

26 марта 2019
25 марта 2019
24 марта 2019