Проект ПРООН допомагає громадам створювати власні юридичні клініки

Трибуна
2019-05-30
2

З травня цього року у восьми громадах Хмельницької, Житомирської, Вінницької та Полтавської областей реалізується проект з підвищення рівня доступу громадян до правосуддя.

Мета проекту – допомогти громадам залучити до надання правової допомоги приватних юристів або створити власні юридичні клініки, куди б мешканці могли звернутися по правову допомогу.

Відповідно до діючого законодавства, кожна об’єднана територіальна громада має право створити спеціальну установу або залучити юридичних осіб приватного права для забезпечення доступу громадян до правосуддя.

В Україні діє державна система безоплатної правової допомоги, яка фінансується за рахунок державного бюджету. Кожен мешканець міста може звернутися у відповідний центр безоплатної правової допомоги. Однак мешканцям громад, особливо  в сільській місцевості, отримати таку допомогу значно важче, хоча законодавство передбачає таку можливість. Саме тому наш проект спрямовано на роз’яснення громадам потреби в створені умов для отримання мешканцями такої допомоги, – зазначає Анастасія Площинська, координаторка проекту.

Долучитися до проекту та отримати більше інформації можна звернувшись до podil.liga@gmail.com.

Виконавці проекту – члени Мережі хабів громадянського суспільства України: ГО «Подільська правова ліга», ВПО «Джерело надії», НУО «Сучасний формат», ГО «Інститут аналітики та адвокації».

Ініціатива виконується за підтримки проекту Програми розвитку ООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Було б не плохо, такі послуги вже надають в академії Ярослава Мудрого здається,тідьки не всі про це знають.

2019-05-30
Тая
Відповіcти
0

Цікава ідея. Люди часто бояться звертатися до юристів,бо це дорого і так залишаються без правової допомоги.

2019-05-30
Маша
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: