Проект “Ми за прозорий бюджет” стартував у Полтаві

1

10 лютого у приміщенні Полтавської ОДА відбувся брифінг, присвячений початку масштабної акції “Ми за прозорий бюджет”. Презентували її представники Полтавського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “Антикорупційний рух Валентина Наливайченка” – керівник Євген Ніколаєнко, заступник керівника Євгеній Мартосенко та активіст руху Іван Минак.

DSC_0001-min

Євген Ніколаєнко зазначив, що проект “Ми за прозорий бюджет” стартував в межах Полтавщини та в перспективі має вийти на Всеукраїнський рівень.

– В кожному місті, районі та селі одні й ті ж самі загальнодержавні проблеми. Неефективне використання народних бюджетних коштів та пов’язані з цим високі ризики розкрадання бюджету, – зауважив керівник Полтавського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “Антикорупційний рух Валентина Наливайченка” Євген Ніколаєнко.

Мета акції – навчити та змусити чиновників різних рівнів прозорому поданню та висвітленню запропонованих витрат. Проекти бюджетних рішень мають оприлюднюватися, громада повинна мати можливість обговорювати ці пропозиції. Через те, що це не робиться, порушується стаття 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, згідно якої чиновники мають оприлюднювати проекти рішень за 20 днів до їх прийняття на сесії.

Євгеній Мартосенко зазначив, що близько місяця тому “Антикорупційний рух” подав пропозиції щодо внесення змін до переліку капітальних видатків Управління культури Полтавської облдержадміністрації. Пропозиції були внесені у офіційні документи постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури і отримали схильні відгуки від депутатів.

Євгеній зазначив, що такі величезні витрати, які зараз є, просто не потрібні.

– Зокрема, для Національного музею-заповіднику Миколи Васильовича Гоголя за бюджетні кошти хочуть спорудити вуличний туалет ціною у 1,5 млн гривень. А на реконструкцію 2-х ставків загальною площею 10 га, які знаходяться поряд з цим музеєм, хочуть витратити 3,3 млн гривень. В такий важкий для нас час такі витрати просто не потрібні, – розповідає Євгеній Мартосенко.

Катерина Шевелєва

Коментувати

1 Коментар
Зоя
• 14:16 | 10 лютого 2016

Проблему знают все, кто бы сказал как решить её.

Відповіcти
22 березня 2018