Проблема, про яку не говорять вголос – у Полтаві розповіли, як боротися з насиллям у родинах школярів

Катерина Шевелєва
12:10 | 19 жовтня 2016
0

Сьогодні, 19 жовтня, у Полтавському міському методичному кабінеті відбувся тренінг-семінар «Не полишай дитину у біді». Серед присутніх – шкільні психологи та соціальні педагоги.

IMG_2858

Мета тренінгу – покращення системної допомоги дітям та жінкам, які постраждали від домашнього насильства та вдосконалення процесу переадресації у випадку виявлення насильства в сім’ї.

IMG_2856

За статистикою, 95% жертв – жінки. Досить часто вони не знаходять у собі сили залишити чоловіка, який їх б’є або морально принижує, тому продовжують жити у суцільному жахітті. Свідками, а подекуди і жертвами таких родинних стосунків, регулярно стають і діти. Це негативно позначається на їх уявленні про нормальне родинне життя та стосунки між чоловіком та жінкою.

IMG_2854

На жаль, насильство у родині – це актуальна проблема. Про неї зазвичай не говорять вголос. Через певні стереотипи та міфи жінки вважають, що це сміття не потрібно виносити на загальний огляд. Про це мовчать. І терплять роками. Звикли вважати, що насильство – тільки фізичне, замовчуючи економічне та сексуальне. Водночас страждають діти. Їм потрібна особлива допомога, аби таку модель сімейної поведінки вони не втілювали у майбутньому, – пояснила Світлана Большева, фасилітатор групових занять, психолог БО «Світло надії».

IMG_2862

На тренінгу окрему увагу присутніх приділили питанням співробітництва представників управлінням освіти й інших структур. Психологам та соціальним педагогам було корисно дізнатися, які служби у Полтаві працюють в напрямку профілактики та протидії насильства.

БО «Світло надії» працює як із жертвами, так і з тими, хто вчиняє насильство. Наразі корекційні заняття відвідує майже 100 жінок та стільки ж чоловіків.

IMG_2857

Особливість роботи із чоловіками полягає у тому, що їм складніше розкриватися і визнати скоєне насилля! Водночас їм соромно за себе. Наші заняття побудовані таким чином, щоб в учасників формувалася відповідальність за свою поведінку та її наслідки, усвідомлення того, що насильство – це порушення прав людини, яке карається згідно чинного законодавства. Чоловіки мають опанувати навички ефективного спілкування, засвоїти нову модель сімейного життя на засадах гендерної рівності, взаєморозуміння та поваги і дотримання прав членів родини, – продовжує Світлана Большева.

IMG_2861

До тренінгу долучилися також Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та Управління освіти Полтавської міської ради. Захід відбувся в рамках реалізації ініціативи «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг жінок, що постраждали від насильства в сім’ї в Полтавській області» за підтримки Європейського союзу у партнерстві з Міністерством соціальної політики України та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: