Про Широкинську операцію з перших вуст: у Полтаві презентували книгу-альбом

6 грудня в приміщенні педуніверситету відбулася презентація книги «Широкинська операція».

Широкинська операція з перших вуст: у Полтаві презентували книгу-альбом

Про Широкинську операцію з перших вуст: у Полтаві презентували книгу-альбом

На презентацію зібралося понад сто осіб. Серед присутніх були учасники Широкинської операції, співавтори книги, викладачі та студенти ПНПУ. Захід розпочався із демонстрації документального фільму про спецоперацію в Широкине.

Першим виступив Марко Мельник, представник видавництва «Орієнтир», яке й видало книгу.

Він розповів свою власну історію про те, як потрапив на передову, а також як, власне, виникла ідея взятися за видавницьку справу:

– Я був ще студентом на початку усіх подій на Майдані, які потім переросли у воєнне протистояння. Більшість із нас тоді не могли навіть подумати, що ми станемо добровольцями і військовослужбовцями. Я мав нагоду «відкосити» від армії, але після Майдану стало ясно, що якщо ми, молодь, не будемо докладати якихось зусиль, то нічого не зміниться. Так ми вирішили стати добровольцями. Це було тяжке рішення як для нас самих, так і для наших близьких, але ми зробили свій вибір. Згодом ми усвідомили, що війна – це не лише воєнні дії, а й шанс працювати над собою та над власною справою. Так розпочалася видавницька справа. За останній рік ми власними силами видали не одну книгу. Хоча я ніколи й не міг подумати, що стану військовослужбовцем або видавцем. Обставини показали, що цим варто займатися і якщо є бажання щось змінити навколо себе, то це потрібно робити. Людина, яка не міняє на краще світ навколо себе, – живе марно.

Марко Мельник

Марко Мельник

Книга-фотоальбом «Широкинська операція» складається зі спогадів учасників наступу. На 70-ти сторінках викладено хронологію тих подій та фото добровольців, а також спогади побратимів про загиблих.

– Сьогодні ми вирішили влаштувати презентацію книги «Широкинська операція» для того, щоб ознайомити мешканців Полтави з подіями, які відбувалися у 2015 році. Ми хотіли показати, що кожен з нас може стати на захист своєї країни, кожен з нас може власними вчинками та діями захистити свій дім і кожен з нас має це робити, – розповів Артем Павлов, доброволець, голова ЦК «Азов».

Артем Павлов

Артем Павлов

У ході презентації одинадцятеро учасників Широкинської операції з Полтави розповідали свої історії та своє бачення тих подій.

Презентація «Широкинської операції» відрізнялася від інших тим, що про передову розповідали самі учасники. Вони пригадували не лише серйозні історії, а розповідали про якісь побутові речі, що відбуваються на передовій. Навіть пригадували комічні історії, які там траплялися. У такий спосіб на серйозному заході вдалося створити досить невимушену атмосферу, до чого й закликали організатори від самого початку зустрічі.

Показовим є факт, що на завершення презентації в організаторів не залишилося жодної книги.

– Захід, який сьогодні відбувся, перевершив усі наші сподівання, адже по завершенню замісник ректора сказала, що ще ніхто жодного разу так не тримав аудиторію. Це доводить те, що ми уміємо боротися та надихати людей без бойових дій, адже на сьогодні у країні є професійна армія, завдяки якій ми не маємо нових хвиль мобілізації, – підсумував презентацію учасник Широкинської операції Едуард Горошочок.

Едуард Горошочок

Едуард Горошочок

Упродовж презентації два місця серед військових лишалися вільними. Там мали б сидіти їхні полеглі в ході операції побратими – Антон Грицай і Дмитро Коряк.

Видавець Марко Мельник розповів, що загалом вийшло сімсот примірників книги. Наразі відбулось близько 10 презентацій.

Довідка: Широкинська наступальна операція відбувалася в лютому 2015 року. У результаті наступу звільнили п’ять населених пунктів. Сьогодні Широкинську операцію називають однією з найуспішніших за період бойових дій в Україні.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: