Про що українці питають у МОЗ

На сайті Міністерства охорони здоров’я розказали, як отримати безкоштовне лікування від гепатиту С і де купити вакцину від грипу.

Міністерство охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров’я

Міністерство охорони здоров’я України на своєму сайті відповіло на 6 найпопулярніших питань від українців, які надійшли на особисту сторінку в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун:

  1. Де можна купити вакцину від грипу?
  2. У лікарні відсутні вакцини від сказу, а також АКДП, БЦЖ і т. д.
  3. Як можна отримати препарати для лікування гепатиту С?
  4. Які документи потрібні для лікування за кордоном за державний кошт?
  5. Щодо звернень про фінансову допомогу.
  6. Щодо отримання інформації про реєстрацію будь-яких препаратів в Україні.

Зокрема, на сайті повідомляється, що вакцини від грипу не входять у програму державних закупівель МОЗ. Інформацією про їх наявність у кожному регіоні можна отримати в «Укрвакцині» за телефоном: (044) 354-20-00. Нагадаємо, інфекціоністи прогнозують, що друга хвиля захворюваності на грип може розпочатися у лютому-березні.

Також українцям нагадали, що кожен громадянин країни, зареєстрований як носій гепатиту С, має право отримати лікування від цієї хвороби за державною програмою. На сайті БФ «Пацієнти України, на який посилається МОЗ, йдеться про те, що у випадку підтвердженого діагнозу пацієнт має сказати лікарю-інфекціоністу: він знає про наявну державну програму лікування гепатиту.

«Лікарі часто пропонують оплатити дорого вартісне лікування, замовчуючи можливість отримати безкоштовні ліки від держави», – зазначено на сайті.

Лікування гепатиту С

Лікування гепатиту С

Після цього потрібно написати заяву на директора обласного Департаменту охорони здоров’я з проханням надати лікування за державною програмою. Далі – отримати позитивне рішення щодо забезпечення лікування від профільної комісії, яка діє при ДОЗ у кожній області (членами цих Комісій можуть бути представники пацієнтських спільнот, і саме від них залежить якість їхньої роботи). І, врешті-решт, пройти курс лікування у своїй лікарні (ліки «на руки» не видають). За державні кошти для лікування гепатиту С закупляють Рибавірин, Ламівудин, Тенофовір, Софосбувір та пегельовані інтерферони.

Відповіді на інші найоширеніші запитання можна переглянути на офіційному сайті МОЗ.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: