Про що говорять Порошенко та Макрон

2

26 червня відбувається зустріч президента Франції Еммануедя Макрона та Петра Порошенка. Про що говорить французький лідер та глава Української держави? У першу чергу Порошенко та Макрон про ситуацію на Донбасі та Нормандський формат переговорів задля її врегулювання.

Про що говорять Порошенко та Макрон. Фото: канал 112

Про що говорять Порошенко та Макрон. Фото: канал 112

Із 14 травня Еммануель Макрон – 25-ий президент Франції. 23 квітня 2017 р. у першому турі Президентських виборів посів перше місце з результатом 24,01 %.

7 травня 2017 р. у другому турі голосування за посаду Президента Франції Макрон переміг Марін Ле Пен, що зайняла друге місце у першому турі з результатом 21,30.

Нещодавно його політична партія «Вперед!» отримала більшість на парламентських виборах. Це соціал-ліберальна політична партія Франції, яка за словами самого Макрона не є ні правою, ні лівою, а прогресивістської та виступає за оновлення життя у Франції.

Новий президент Франції хоче кількість держслужбовців скоротити, і число поліцейських та вчителів збільшити, і оборонне співробітництво з Європою поглибити. Про це вже писало видання «Трибуна» у матеріалі «І лівим і правим, і мігрантам». Що обіцяє новий президент Франції Макрон.

makron

Це перша зустріч Порошенка та Макрона на офіційному рівні. Як повідомлялося раніше, вони будуть обговорювати двосторонні відносини України та Франції, співпрацю Києва з Європою та врегулювання конфлікту на Донбасі.

Мова піде про Нормандський формат переговорів. Це такий тип дипломатичних зустрічей у чотиристоронньому форматі: Україна—Німеччина—Франція—Росія. На зустрічах говорять вирішення збройного конфлікту на сході України 2014-2017 років.

Назва формату походить від зустрічі глав цих чотирьох держав, котра вперше відбулася 6 червня 2014 року, в містечку Бенувіль, що в Нормандії (Франція), в рамках відзначення 70-річчя операції «Оверлорд» та відкриття так званого другого фронту Другої світової війни.

Наступна зустріч в такому ж форматі пройшла 16—17 жовтня в Мілані (Італія). Обидві зустрічі не ознаменувалися якимись суттєвими домовленостями.

Третя зустріч відбулася 11—12 лютого 2015 року в Мінську (Білорусь).

Не так давно Макрон заявляв, що хоче провести зустріч в «нормандському форматі» (щодо врегулювання конфлікту на Донбасі перед самітом G20, що відбудеться в Гамбурзі 7-8 липня 2017 року.

З цього приводу свою думку висловив російський політолог Дмитро Орєшкін. Він вважає, що президент Франції має сюрпризи для Путіна і може здивувати всіх.

— Макрон поспішає зміцнити свої позиції, в тому числі і міжнародні, а значить, і в нормандському форматі. Тому він квапить події і хоче організувати ці дострокові збори. Зовсім не факт, що вони відбудуться. Але зазвичай такі речі не оголошуються на рівні президентів, якщо є сумніви, що це можливо. Якщо Макрон сказав, значить, зустріч, швидше за все, відбудеться, адже в іншому випадку це буде удар по його репутації. Хоча у Путіна багато чого накопичилося і до нормандського формату, і до Макрона особисто. І йому може захотітися в останній момент різко відмовитися від зустрічі.

Ніхто не знає, що там лежить в кишені у Макрона і що він хоче запропонувати на порядку денному нового нормандського формату. Важливим є те, що у нього все ж щось є, інакше він не став би скликати всіх достроково, — пише Орєшкін у своїй колонці на «Новое Время».

За підсумками зустрічі президентів очікується спільна прес-конференція.

15 января 2019
14 января 2019