Про п’ятий госпітальний округ на Полтавщині

Голова Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак вважає, що штучно збільшувати кількість госпітальних округів на Полтавщині не варто.

На Полтавщині планується створити 4 госпітальні округи: у Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Лубнах. Нагадаємо, першою про це під час візиту у Полтаву повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Госпітальні округи створюються у рамках реалізації медичної реформи в Україні. Округи мають бути самодостатніми у сенсі надання якісних медичних послуг. У медзакладах обласного рівня проводитимуться лише найдорожчі та найскладніші втручання.

Нещодавно з’явилася інформація, що Гадяч наполягає на створенні 5-го госпітального округу на базі гадяцької районної лікарні. Місцеві чиновники мотивували це тим, що медзаклад має непогану матеріально-технічну базу і професійний персонал. До того ж, через погані дороги пацієнтів, особливо термінових, буде складно доправити аж у миргородську лікарню. Деякі ЗМІ навіть розповсюдили інформацію, що поява п’ятого госпітального округу у Гадячі – справа вирішена.

Гадяч

Гадяч

Однак очільник обласного Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак наполягає: штучно збільшувати кількість госпітальних округів на Полтавщині немає потреби.

– Зараз я взагалі не хотів би «прив’язуватися» до якихось цифр. Визначених госпітальних округів достатньо. Однак ми розглядаємо можливість створити лікарні інтенсивного лікування, окрім названих міст, також у Гадячі, Хоролі і Горішніх Плавнях, на базі наявних медичних закладів. Там для цього дійсно є і кадровий, і матеріально-технічний потенціал. Зрозумійте, госпітальних округів можна зробити хоч 12. Але чи реально тоді гарантувати високу якість лікування? Ми не зможемо забезпечити присутність у кожній районці кваліфікованого нейрохірурга, наприклад. А у визначених госпітальних округах – зможемо. Для прикладу: кваліфікація хірурга залежить, у тому числі, від кількості зроблених операцій за рік. Їх має бути 200-300. Коли ж хірург робить всього кілька десятків операцій на рік, або з його двох сотень більшість – це видалення фурункулів, як це відбувається у деяких районих лікарнях, то про яку якість, ефективність і безпечність лікування для пацієнта ми можемо говорити? – зауважив Віктор Лисак.

Віктор Лисак. Фото - Новини Полтавщини

Віктор Лисак. Фото – Новини Полтавщини

Звісно, здійснити реформу самотужки медики не в змозі. Потрібна співпраця з місцевою владою, з об’єднаними територіальними громадами. Без цього ні доріг відремонтувати, ні обладнання закупити.

Наразі не йдеться про закриття жодної з районних лікарень, наголосив Віктор Лисак.

– Суть реформи у тому, що гроші йдуть за людиною. Тобто через певний час пацієнти разом з сімейними лікарями самі обиратимуть, у якій лікарні інтенсивного лікування їм лікуватися. Ті медзаклади, які не потраплять до числа затребуваних, будуть змушені змінити профіль, щоб зайняти власну нішу й заробляти гроші, – пояснив чиновник.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Не водіть козу! Прийміть закони! #5520, #4772, #2489:
https://www.facebook.com/reanimation.package.of.reforms/photos/gm.436839453314493/748676995285135/?type=3&theater

2017-01-24
axabnrg
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: