«Природна декомунізація». Мінекології хоче перейменувати радянські назви парків та заповідників

Декомунізація міст, сіл та вулиць закінчилася. А от перейменування природних об’єктів схоже тільки розпочинається.

У Міністерстві екології та природних ресурсів України ініціювали зміну назв територій та об’єктів природо-заповідного фонду.

«Природна декомунізація». Мінекології хоче перейменувати радянські назви парків та заповідників

«Природна декомунізація». Мінекології хоче перейменувати радянські назви парків та заповідників

Про це повідомляє прес-служба Мінекології.

– Мінприроди звернулось до обласних державних адміністрацій з проханням організувати відповідну роботу з впровадження процесу перейменування територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, – сказано у повідомленні.

Відповідне звернення до облдержадміністрацій підписав заступник Міністра з питань європейської інтеграції Микола Кузьо.

На Полтавщині є об’єкти природно-заповідного фонду, які підпадають під декомунізацію. Зокрема Кротенківський ландшафтний заказник, площею 28,5 га, що знаходиться біля села Сем’янівка ( колишня назва – Кротенки), знаходиться в управлінні Диканського лісництва.

Назва «Кротенківський ландшафтний заказник» ще досі фігурує на сайті Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА.

– Процес декомунізації, що відбувається по всій країні, не може оминути об’єкти природно-заповідного фонду, адже саме вони є візитівкою для туристів з різних країн, є спільною природною спадщиною українських громадян. Тому в своїй назві вони мають нести не штучні символи радянської епохи, а відображати власну цінність та унікальність, або бути пов’язані із природою, культурою чи історією відповідної місцевості, відображати вільний і гуманний дух сьогоднішньої України,- переконаний Микола Кузьо.

Мінприроди також ініціювало перейменування територій та об’єктів ПЗФ загальнодержавного значення. Отримані пропозиції обласних державних адміністрацій стануть підставою для підготовки та подальшого прийняття в установленому порядку відповідного Указу Президента України.

Завершенням цієї роботи будуть рішення обласних рад про перейменування відповідних територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

Сем»янівка

У Міністерстві екології запрошують всіх небайдужих долучитися до процесу декомунізації територій та об’єктів природно-заповідного фонду та надавати свої пропозиції щодо їх перейменування до відповідних обласних державних адміністрацій і Мінприроди.

Особливу увагу при цьому просимо приділити увіковіченню у назвах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, що перейменовуються, імен репресованих комуністичним режимом природоохоронців.

Нагадаємо, протягом останнього року до Мінприроди звертались представники територіальних громад та громадських організацій, а також органи місцевого самоврядування щодо змін назв територій та об’єктів природно-заповідного фонду, які були створені за радянських часів та містять назву і символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Народ не успел вовремя поменять свое правительство, и теперь правительство меняет свой народ. Принятый “верхорадными фуфлометами (Квартал 95)”, закон о декоммунизации (его реализация стоит Украине 5-7 млрд.грн. http://hyser.com.ua/politics/kakuyu-cenu-zaplatit-ukraina-za-dekommunizaciyu-79394) фактически трансформинуется в ОУНизацию и подтверждает пропаганду Кремля, утверждающей, что в Украине у власти бандеровцы. А слабо отказаться от всего, что сделали коммунисты? Кто стреляет в прошлое из пистолета, получает в ответ из будущего выстрел из пушки (см. жертвы в АТО).
28 ноября, 2016 Львівський історик Ярослав Грицак: “Декомунізація в Україні є нечесною. Ми засуджуємо радянський тоталітарний режим, але нічого не говоримо про націоналізм, який теж був тоталітарною ідеологією. Українські націоналісти мали причетність до геноциду проти єврейського та польського населення в роки Другої світової війни. І про це не треба забувати” http://tribuna.pl.ua/news/ne-bandera-ne-mazepa-yaroslav-gritsak-rozpoviv-hto-ob-yednuye-ukrayintsiv/;

2017-01-24
Aleks
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: