Президент ратифікував два протоколи до Конвенції про захист прав людини

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про ратифікацію Протоколів № 15 та № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Петро Порошенко. Фото: http://www.president.gov.ua

Петро Порошенко. Фото: http://www.president.gov.ua

Про це йдеться на сайті Глави держави.

Верховна Рада прийняла відповідний Закон 5 жовтня.

Зазначається, що ратифікація даних протоколів засвідчує прихильність України до ідей і цілей Конвенції – поваги та захисту прав і основоположних свобод людини в Європі, а також підтверджує намір України брати активну участь у реформуванні Європейського суду з прав людини з метою підвищення його ефективності. Прийняття закону забезпечить посилення ролі Європейського суду, що сприятиме імплементації Конвенції у національну правову систему. Відповідно до статті 10 протоколу № 16 до Конвенції також визначається, що найвищим судом, який зможе звертатися до Європейського суду з прав людини є Верховний Суд.

Протокол № 15 набирає чинності у перший день місяця, що наступає після закінчення тримісячного терміну від дати, коли всі Високі Договірні Сторони Конвенції із захисту прав людини та освоположних свобод висловили згоду на обов’язковість для них цього протоколу, корім статті 4, яка вступає в дію через шість місяців з дати набрання чинності проколу № 15.

Протокол №16 також набирає чинності в перший день місяця, що слідує після завершення тримісячного терміну від дати, на яку десять Високих Договірних Сторін Конвенції виклали свою згоду на обов’язковість для них цього протоколу.

Нагадаємо, днями Президент затвердив ратифікацію міжурядових документів про співпрацю України з Хорватією, Латвією та Туреччиною.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: