Президент підписав закон, що дозволяє присвоїти звання Герой України іноземцям

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення зміни до розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про державні нагороди України». Закон був прийнятий Верховною Радою 13 квітня 2017 року. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

Президент підписав закон, що дозволяє присвоїти звання Герой України іноземцям

Президент підписав закон, що дозволяє присвоїти звання Герой України іноземцям

– Україна вдячна і завжди пам’ятатиме подвиг Героїв Небесної Сотні, що віддали найцінніше – своє життя. Віддали його не тільки за свободу нашої держави, але і за те, щоб зберегти демократію і свободу в усій Європі і в усьому світі.

Петро Порошенко

Президент наголосив, що разом з українцями у цій боротьбі стояли і громадяни інших країн. Він додав, що завдяки їхній самопожертві ми живемо і маємо унікальний шанс змінити країну на краще, і не повинні його змарнувати.

– На свій великий подвиг Небесна Сотня йшла свідомо і без жодного страху, так само як і сьогодні українські Герої боронять нашу державу від російського агресора на Донбасі. Вони боронять право України бути справді незалежною, успішною європейською державою.

Петро Порошенко

Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua

Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua

Відповідним Законом встановлюється, що звання Герой України як виняток може бути присвоєно посмертно іноземцю, нагородженому орденом Героїв Небесної Сотні, за здійснення визначного геройського вчинку, пов’язаного із відстоюванням конституційних засад демократії, прав і свобод людини під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).

Документ набирає чинності з наступного дня після його опублікування.

Петро Порошенко ініціював внесення відповідних змін до діючого законодавства після зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні, яка відбулася 20 лютого 2017 року. Очільник держави нагородив орденами Героїв Небесної Сотні трьох іноземців – громадян Білорусі Михайла Жизневського, Грузії – Зураба Хурцію і Давида Кіпіані, які загинули під час Революції Гідності.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: