Президент підписав Закон “Про електронні довірчі послуги”

0

Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про електронні довірчі послуги”. 

Президент підписав Закон "Про електронні довірчі послуги". Фото: http://www.president.gov.ua

Президент підписав Закон “Про електронні довірчі послуги”. Фото: http://www.president.gov.ua

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

Відповідний документ спрямований на реформування національної нормативної бази у сфері електронного цифрового підпису шляхом імплементації законодавства Європейського Союзу, розбудову єдиного простору довіри на основі системи електронних довірчих послуг.

Законом запроваджуються такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка, інтероперабельність тощо.

Ним також передбачається адміністративна послуга щодо включення юридичних та фізичних осіб – підприємців, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП), до Довірчого списку, а також встановлюється порядок ведення такого списку. Крім того, визначається процедура незалежної оцінки відповідності для ЕДП та також можливість використання зазначеними особами у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

Документ, ухвалений Верховною Радою 5 жовтня 2017 року, набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

Нагадаємо, нещодавно Президент підписав Закон щодо підвищення пенсій.

20 липня 2018
19 липня 2018