Президент підписав закон про “булінг”, у якому з’явилося визначення поняття

У підписаному Президентом України Петром Порошенко законі про «булінг» з’явилося визначення данного поняття.

Президент підписав закон про "булінг", у якому з'явилося визначення поняття

Президент підписав закон про «булінг», у якому з’явилося визначення поняття

Про це повідомляє прес-служба МЗС «України».

Згідно з законом, булінг – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема з застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Відтепер за булінг каратимуть штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двадцяти до сорока годин. Якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин. Покарання не уникнуть і особи віком 14-16 років, що вчинили булінг. На їхніх батьків чи опікунів буде накладено штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

У разі, якщо керівник освітнього закладу (школи, гімназії тощо) не повідомить в поліцію про факти булінгу – це так само каратиметься штрафом або виправними роботами з відрахуванням до 20% заробітку.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Хоч якось захищають дітей від неадекватних підлітків. До чого наше виховання котиться – мат перемат уже можна почути в 5 класі,а про насилля, то окрема розмова.

2019-01-17
Іван
Відповіcти
0

Все чітко і зрозуміло. Нормальний закон.

2019-01-17
Світлана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: