Президент нагородив полтавську волонтерку

Полтавку Вікторію Мірошніченко відзначили за багаторічну допомогу бійцям на передовій.

Президент нагороджує Вікторію Мірошниченко. Фото - www.president.gov.ua

Президент нагороджує Вікторію Мірошніченко. Фото – www.president.gov.ua

До Дня Соборності орден «За заслуги» від Президента України отримала полтавська волонтерка Вікторія Мірошніченко. Вона вже три роки допомагає українським бійцям, причому принципово возить допомогу тільки на передові позиції. Крім того, опікується багатьма дитячими будинками та інтернатами у зоні АТО. Більше року Вікторія Мірошніченко живе у Северодонецьку, служить у Нацгвардії і в Полтаву приїздить лише у відпустку. Однак волонтерська діяльність залишається основною.

– Пам’ятаю момент, коли безповоротно вирішила їздити на війну і возити хлопцям домопогу. Це було навесні 2014. Подруга показала мені фото свого студента, добровольця. Приблизно такого ж віку, як моя донька. На вулиці ще було холодно, а він стояв на блок-посту у резинових капцях та трьох світерах. Це фото і стало для мене точкою неповернення, – пригадує «Народний герой України» Вікторія Мірошніченко.

Під час нагородження. Фото - www.president.gov.ua

Під час нагородження. Фото – www.president.gov.ua

Під час першої ж поїздки у Торез автобус Мірошніченко розстріляли. Однак це її не зупинило.

Найважчий спогад – Дебальцівський котел.

– Поверталася з виїздів, замотана, потомлена. Навіть не знали достеменно, що сталося. І раптом на засіженому полі я побачила наших хлопців. Десятки. Поранені, знасилені. Зупинила бусик, кинулася на поле, не розбираючи дороги. І з жахом зрозуміла, що багато з них не може встати, бо просто примерз… Пам’ятаю, як повторювала невпинно: «Тримайтеся, рідні!», як руками віддирала їхній одяг від мерзлого грунту, викидала з бусіка все зайве, щоб посадити більше бійців, – Вікторії досі важко говорити про це спокійно.

Вікторія збирає «на базі» тонни волонтерської допомоги, а потім забезпечує бездоганну логістику: самостійно розвозить її тим підрозділам, що найбільше потребують. Застати її на місці непросто: волонтерка весь час пересувається по найбільш «гарячих» точках передової. При цьому до допомоги бійцям ставиться виважено і дуже відповідально. Возить лише те, що дійсно життєво необхідно: деталі для авто, ремкомплекти, тепловізори, прибори нічного бачення та інші подібні речі.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: