Прем’єр-міністр України: “Вважаю неприйнятною позицію тих органів місцевого самоврядування, які йдуть на поводу у популістів”

Катерина Шевелєва
16:07 | 18 липня 2016
1

Сьогодні, 18 липня, прем’єр-міністр України, провів робочу зустріч з мерами українських міст. Володимир Гройсман обговорив реальний стан справ з питань децентралізації, місцевого самоврядування, зокрема енергоефективності та ефективного використання тих ресурсів, які сьогодні автоматично зараховуються до місцевих бюджетів.

13692517_410201355815451_6908646640334525336_n

Гройсман зазнаив, що подібні зустрічі відтепер будуть регулярними, адже важливо об’єднувати зусилля і спільно вирішувати проблеми громадян.

– Після запровадження фінансової децентралізації на місцях з’явились серйозні ресурси. Бюджети розвитку багатьох міст з 2014 року зросли практично вдвічі. І це дозволяє органам місцевого самоврядування вирішувати актуальні для громад проблеми, які не вирішувались роками: ремонт шкіл і садочків, доріг і тротуарів, переобладнання ФАПів і амбулаторій. Активно брати участь у тому, що я називаю капітальним ремонтом країни – у модернізації місцевої інфраструктури, – розповів Гройсман.

На заході, зокрема, говорили про енергоефективність. Гройсман зауважив, що вважає неприйнятною позицію тих органів місцевого самоврядування, які йдуть на поводу у популістів:

– І замість того, щоб реально вирішувати питання енергоефективності і скорочення споживання газу і забезпечувати належні умови для отримання субсидій тими членами громад, які потребують соціального захисту, приймають декларативні і нічим не підкріплені рішення про так званий мораторій на підвищення тарифів.

Прем’єр-міністр додав, що завдяки заходам по енергоефективності скорочення споживання енергоносіїв на одне домогосподарство зменшення рахунку на оплату комунальних послуг можливо майже вдвічі. І саме на таких кроках органи місцевого самоврядування мають зосередити свої зусилля, використовуючи ті нові можливості, які вони отримали внаслідок децентралізації:

– І тоді ми спільно змінимо країну.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

цікаво, чи поїхва Мамай

17:59 | 18 Липня 2016
Кирченко
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: